KONUŞMALIYIZ

2.9K 74 0

#DERİN

Kimsenin beni farketmemesini umarak hızlı ama temkinli bir şekilde merdivenlerden çıktım.O düşme olayından sonra merdivenler benim için korkutucu bir hal almıştı.

Sınıfa geçtikten sonra gözlerimle sınıftakileri taradım.Merve daha gelmemişti.Ama anlaşılan Emre gelmişti.Sıkıntıyla iç çektim ve yerime oturdum.Yanıma oturmamayı tercih etmişti.Buna sevindim.Merve yanıma geçebilirdi.

Emre çok sakin görünüyor,diye düşünürken yerinden kalktı,sanki hiçbir şey olmamiş gibi yanıma geldi ve beni kapıya doğru çekiştirmeye başladı.Rezil olmamak için çıtımı çıkamamakla birlikte kolumu kurtarmaya çalışıyordum.

Beni merdivenlerde indirmeye başladığında istediğim gibi davranabileceğime karar verdim.

-Bırak kolumu!

-Neden?

-Canım acıyor!

-Peki ya benim?Ben mutlu muyum ha?

-Bilmem sevgiline.

-Bak,sana bunu gerçekten açıklayabilirim.

#EMRE

İşler çığrından çıkmıştı.Hem anlatsam ne olucaktı ki?İpek beni bırakmazdı,bu bana da Derin'e de zarar vericekti.Ondan uzak durmalıydım ama yapamıyordum.

Umutsuzca Derin'in vereceği cevabı bekliyordum.

-Yapamam,dedi.Senin söylediklerinden,yaptıklarından sonra hiçbir şey olmamış gibi seni dinleyemem üzgünüm.

-Sadece bir şans.

-Verdim,seni başkasıyla gördüm.Ha bu arada üç kişi idare etmek kolay mı?

-Derin,sesim gücünü kaybediyordu.Sana anlatana kadar seni bırakmayacağım,dedim ve aşağıya indirdim.Derin gitmrk için çırpınıyor,bana küfürler savuruyordu ama onu bırakmaya niyetim yoktu.

Arabaya bindikten sonra hızlıca nereye gittiğimi bilmeden sürdüm.Sonra birlikte gittiğimiz kafeyi hatırladım ve oraya döndüm.Derin hala sinirle bana bakıyordu.

-Nereye gidiyoruz?

-Konuşabileceğimiz bir yere,dedim ve radyoyu açtım."Ben Sana Hala Aşığım" mı? Tam bir şarkı falıydı.Ona bir bakıl attığımda pencereden dışarı izlediğini gördüm.

Umarım bu konuşma iyi gider diye düşündüm.Derin'i kaybetmek istemiyordum.Ya çoktan kaybettiysem?

Dershane Aşkı(tamamlandi)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!