„To si myslíte, že jsem psychicky nemocná?!“ Zařvu na něj. Prudce se ke mně otočí. Tak moc mě naštval! Myslí to vážně?

„Pošle mě tě k doktorovi.“ S touto větou odejde za dveře.

Komu jsem, co udělala? Musím být trestaná tak tvrdě? Proč mi tohle dělají? Kéž by tu někdo by se mnou. Obejmout mě někdo mohl. Ale nikdo tu není. Jsem tu sama, budu sama napořád? Rozpláču se ještě víc. Vůbec to vše kolem nechápu, proč mi tohle dělají? Chci jít domů!

-Pohled Layly-

„Prý ji tu nechají nějaký ten den, pak ji odvezou do Sacramenta.“ Oznámí mi otec, očividně naštvaný. Neví, co má dělat, já taky nevím, co budu dělat. Jak to mám zařídit? Co mám pro mou sestru udělat?

„Počkají na výsledky. Domnívají se, že má schizofrenii.“ Schizofrenii? Ještěže zatlouká a zatlouká, i když nemá o tom všem ani ponětí.

„Co, když zjistí, že ji nemá?“ Optám se otce. Ten jen trhne rameny a otočí se ke kuchyňské lince, aby dokrájel papriku k večeři. Z toho už ji nedostaneme, nikdy.

„Co kauce?“ Tážu se ho znova.

„Ještě nic neoznámili. Ale pochybuji, že na ni budeme mít.“ Smutně si povzdechne. Dusí to v sobě, je to vidět. Je naštvaný, ale zároveň se o Nancy bojí.

„Co budeme dělat?“ Moje otázka zůstane však nezodpovězena.

Rozhodnu se opustit kuchyň a jít do svého bytečku na půdě. Jsem vyčerpaná, bojím se každého okamžiku, který přijde. Sesunu se na svou postel a rozbrečím se. Slzy mi po tvářích tečou proudem, vůbec se nechtějí zastavit. Připouštím, že jsem udělala chybu, ale proč je trestaný někdo jiný? Kdybych mohla, hned bych to napravila, ale bohužel nemohu. Rozhodnu se zavolat Danovi, ten mě snad utěší. Nebo by mě táta mohl k němu odvézt a já bych tam mohla přespat. 

-Pohled Nancy-

Co jsem tak hrozného udělala, že tu musím být zavřená mezi čtyřmi stěnami. Jsou tu blázni, ale já blázen nejsem. Postel je nepříjemná, nudím se tu. Jenom poslouchám kecy všech, co jsou tu se mnou. Může mě vůbec někdo navštívit? Zřejmě ne. Nic blbějšího člověk nemohl vymyslet.

„Za co tu jsi?“ Ptá se mě asi po sté ta samá ženská. Zmalovaná, jak nevím co. Červený, kudrnatý vlasy, který jí trčí ze všech stran a oblečení komentovat raději nebudu. Jednoznačně je tu za prostituci nebo něco hodně podobného.

„Promiň, že tě otravuju, ale moc by mě zajímalo, proč tu jsi.“ Přestane někdy kecat? Kecnu sebou na postel a bokem se opřu o chladnou stěnu. Zajímalo by mě, kolik lidí tu už bylo. Kolik lidí spalo v téhle posteli? Já si myslím, že je jedno, jestli budu spát na zemi nebo na posteli, obojí je stejně špinavé.

„Za co tu jsi?“ Pevně stisknu čelist a ruce dám v pěst.

„Za vraždu, ty krávo!“ Zařvu na ni úplně vykolejená. Vykulí na mě ty její zelené oči a v tichosti si jde sednout naproti mně na postel. Třeba budu mít už od ní klid.

„Co se to tady děje?“ Objeví se u naší cely mladý policajt. Podívá se nejprve na mě, poté na ni. Nic mu neřeknu, jen trhnu rameny a podívám se na tu ženskou. Ta taky mlčí, jen se na mě vyděšeně dívá. Oddychnu si, jsem tak ráda, že konečně zmlkla. Policajt odejde, když ani jedna z nás nepromluví. Ještě slyším zaklapnout dveře, jak někam odešel.

„Kdo je tady za vraždu?“ Ptá se nějaký hluboký hlas z vedlejší cely.

„Já.“ Odpovím mu.

„Jak se jmenuješ?“ Ptá se. Zase nějaký otrava?

„To není důležitý.“ Odpovím mu.

„Já jsem se porval, taky mi našli v krvi koks.“ Zachechtá se. Co mu na to přijde vtipné? To vůbec nechápu.

„Jedu do Sacramenta. Ty pojedeš taky ne?“ Do Sacramenta? To mi nikdo nic neřekl. Přejdu blíže k železným tyčím a snažím se vykouknout, abych lépe viděla na toho kluka. Všimne si mého překvapeného výrazu.

„To dá rozum ne? Sice je Sacramento dál než San…“ Odmlčí se,  aby si vzpomněl na to město.

„To je jedno, ale v Sacramentu je to jiný, byl tam i brácha.“ Hrdě se na mě usměje. To se má teda čím chlubit. Rodina kriminálníků. Kdyby ho potkala mamka, ta by z něho měla infarkt.

„Mě nebylo ještě osmnáct.“ Oznámím mu po chvilce.

„Mě bude příští rok. To asi pojedeme spolu.“ Mrkne na mě a usměje se. Tím odhalí jeho bílé zuby.

 Měl na sobě jen bílé triko, které jasně rýsovalo jeho svaly. Blonďaté vlasy měl na krátko střižené. Ty jeho modré oči, oh, jsou tak krásné. Má je světle modré. Vůbec nebyl ošklivý, ba naopak, byl k nakousnutí. On je důvod, proč se do toho Sacramenta, přece jen malinko těším. Prohlédla jsem si jeho postavu, která mě vůbec nepřekvapila. Byl poměrně vysoký, oproti mě.

 „Asi bych se tě měl bát.“ Zazubí se na mě. Přijde mi celkem rozkošný a sexy zároveň.

„Koho jsi zabila? Jestli se můžu zeptat.“ Rozhodně nebude tak hrozný, jak jsem si myslela, když na mě promluvil. Začínal mi být celkem sympatický.

„Já ani nevím. Prý jsem zabila nějakého chlapa.“ Zašklebím se na něj.

-Pohled Layly-

Je pozdě večer a v Danově domě se nesvítí. Odemknu dveře, ale nikdo nikde. Kde je? Sice nejsem jeho manželka, aby mi říkal o každém jeho kroku, ale ráda bych to věděla, protože večer bývá obvykle doma. Rozsvítím a jdu se podívat do ledničky, co tam vše je. Kromě vajíček a nějakého plesnivého citrónu nic. Nejsem chvilku u něj, vlastně den! A už to tu zase vypadá. Toho plesnivého citrónu jsem si vůbec nevšimla. Okamžitě ho jdu vyhodit.

Připravím pánev na sporák a dám tam trochu oleje. Vajíčka klepnu do hrníčku a rozmíchám je. Poté trochu vyliju na pánev a připravuju omeletu k večeři. Uslyším, jak odemyká vchodové dveře, tak se dívám do obývacího pokoje, dokud ho nezahlédnu. Jakmile ho uvidím, rychle se otočím k sporáku.

„Ahoj!“ Pozdraví mě zvesela a už se ke mně hrne.

„Ahoj.“ Políbím ho na rty, ale dobrou náladu jako on rozhodně nemám.

„Co se děje?“ Trhnu rameny, stejně mu to za chvíli povím.

„Byl jsem nakoupit.“ Pochlubí se taškou v ruce.

„Nakoupil si i plesnivé citróny?“ Optám se, čímž se pokouším o malý vtip. Jeho pohled mi však říká, že to nepochopil, tak se s úsměvem věnuji omeletě.

„Koupil jsi i zeleninu?“ Ptám se ho zrovna, když vybaluje malý nákup do lednice a skříně.

„Jo. Papriku a rajčata.“ Odpoví mi na moji otázku.

„Fajn, tak nakrájej papriku a dvě rajčata.“ Mrknu na ně, protože smě dost pobaví jeho pohled a zafuňění. Chlapy a vaření. 

I Layla má normální život. :) Snad se vám úryvek z cely líbil. :D 

Snad se vám první úryvek s Nancy ve vězení líbil. Od této kapitoli už to nebude jinak než v base ;)

My Dark SidePřečti si tento příběh ZDARMA!