-10.

345 18 2

Uprosili ste ma k novej časti, tak si ju užite :D 

„Bože môj," mrnčala som, len čo som sa prebudila. Tak krásne sa spalo, kým ma nezobudili moji milí, krásni, neodolateľní spolubývajúci. Kriste, žije nás tu šesť v trojposchodovom dome, z toho na jednom a ešte aj poslednom poschodí bývame len dvaja a mňa zobudia rámusom, porovnateľným s ruskými delami za druhej svetovej, ktorý produkujú hneď z rána snáď na celý Londýn. A ešte aj po celkom vydarenej párty. No je toto normálne?

Na stolíku som rukou vyhľadala mobil a pozrela na hodiny. 11:53. To nemyslia vážne?! Prišli sme o pol piatej domov! Spala som len sedem a pol hodiny! „Zabite ma niekto," zakňučala som, schmatla vankúš a dala si ho na hlavu. Pritlačila som si ho na hlavu a skríkla do neho. Vykričaná som sa s veľkou nevôľou presunula do kúpeľne, keďže som vedela, že už nezaspím. Nohy sa mi plietli, oči lepili, cestou som narazila do steny, pri čom som si kvalitne obila nos a čelo, no aj tak som sa nevzdala a prešla do tej prekliatej kúpeľne. Cítim sa ako mátoha!

„Aj teba zobudil Louis?“ spýtal sa ma Zayn, len čo som rozrazila dvere. Zamračila som sa a snažila sa klipkať očami, aby sa mi zlepšilo videnie, nech si ho môžem obzrieť. Po pol minúte intenzívneho žmurkania a šúchania si očí, som ho celkom dobre videla.  Na hlave čiapka a oblečený v šedej súprave. Jeho vzhľad by som bola rýchlo prehliadla, keby som si nevšimla ponožiek vysunutých na teplákoch až ku kolenám. To má podkolienky?

Keď som mu však pozrela až do tváre, len vtedy som sa začala rehliť. Ihneď ma prebralo, keď som videla čierne vzory na Zaynovej tvári. Nie, toto nemohli urobiť. Proste nie.

„Čo je?" spýtal sa, no ja som zo seba nemohla dostať ani hláska. Rukou som mu ukázala, nech sa pozrie do zrkadla a stále som sa uškŕňala popod nos. Len ťažko sa mi zadržiaval smiech. Zaynovi hneď stuhol výraz v tvári.

„Vyzeráš hrozne aj bez toho, no toto sa im podarilo.“ Smiala som sa ako pomätená, dobre že som sa nezložila na zem, ale kto by sa nesmial? Jedine blázon. Rozbitý chlapec s opicou s nakreslenými čiernymi kruhmi okolo očí a červeným krikľavým rúžom na perách, no kto by sa hneď z rána nezasmial? Tomuto hovorím výborné prebudenie.

„Ja ich zabijem,“ precedil vážne cez zuby. Nemohla som sa na neho pozerať, a tak som sa  otočila do rohu, s cieľom prestať sa rehliť, čo sa mi nedarilo, pretože pri spomienke na jeho tvár som sa musela stále chichotať.

„Ach, Allah! Pozri, ako vyzerám a ty na tom nie si lepšie, tak by som bol ticho na tvojom mieste!“ vykrikoval.

„Čo?!“ spozornela som a rýchlo sa otočila späť k nemu. Do zrkadla som sa už pozrela a nebolo tam to, čo má na tvári Zayn.

„Prepáč, ale ja vyzerám len ako po obyčajnej preflámovanej noci, no ty máš okolo očí kruhy, podotýkam nakreslené a na perách červený rúž. Ak je to vlastne rúž.“ Prešla som mu rukou po pere, no nič mi na prste neostalo. Zase som sa začala rehliť. „Fixka. Pri najlepšom centrofixka,“ zhodnotila som, na čo Zayn najprv zbledol, potom zozelenel a nakoniec nabral odtieň paradajky. Schmatol prvý uterák, namočil ho do vody a skúšal to dať dole. „Ja Louisa dorazím,“ mrmlal si popod nos tvrdo, kým si šúchal pery uterákom.

„Náhodou, za toto má u mňa bod.“ Zayn na mňa pozrel pohľadom, ktorým by mohol aj vraždiť.

„Je fajn, že máš takú obrovskú srandu. Čo keby si mi pomohla?“ 

„Dobre, dobre.“ Zobrala som jeden z mojich odličovacích tampónov, už predom namočený v nejakom svinstve, ktoré dokonalo zmije aj najhoršie líčenie. Prechádzala som Zaynovi po tvári, no zišlo mi len málo farby. „Myslím, že toto ti zíde až po čase,“ uškrnula som sa.

Unpleasant Surprises (1D-FF) {SK}Read this story for FREE!