Krótki dodatek

254 20 10

Jako rozdział 20


Gdy otworzyłam oczy, deszcz już nie padał. Porozglądałam się na boki zmęczonym wzrokiem. Najzwyklejszy w świecie las, gdzie każde drzewo, różniło się tylko grubością. Każde było takie... szare. Poszłam leśną dróżką, w stronę dobrze znanych mi odgłosów, których nie słyszałam już od tak dawna. Chodzi dokładnie o dźwięki silników samochodowych, które z każdym krokiem robiły się bardziej nieznośne. Były takie szare. Gdy w końcu wyszłam z lasu, zobaczyłam swoje stare miasto. Czy one zawsze tak wyglądało? Zawsze było takie brudne, jak powietrze tutaj, którym z trudem wypełniałam płuca. Powietrzem tak szarym, jak niebo i powoli sunące po nim chmury, jak chodnik, po którym chodzili wiecznie śpieszący się ludzie. Ludzie, wyglądający bardziej jak przemykający cień. Drugie, szare tło, na które nikt nie zwraca nigdy uwagi. Jest, żeby być. Zamrugałam parę razy, wychodząc przed siebie, dając się popychać ludziom na boki. Jest tylko jedno miejsce, do którego mogę wrócić, tylko czy tam mnie jeszcze pamiętają?

Wolnym krokiem podeszłam do mojego szarego mieszkania, pukając do drzwi. Po pięciu minutach otworzyła mi kobieta. Zwyczajna kobieta, bez żadnych zwierzęcych atrybutów i wymyślnego stroju. Po prostu posiwiała kobieta, w szarym fartuszku.

- Jesteś! - zawołała skołowanym głosem, przytulając mnie. - Gdzie się podziewałaś, zastanawiałam się, czy nie dzwonić już po policję - oparła dłonie na biodrach i zlustrowała mnie od stóp do głów. - Co to za strój? Jesteś cała brudna. - pociągnęła mnie do mieszkania, nakazując zabranie porządnego prysznicu.

- Ile mnie nie było? - zapytałam nienaturalnym dla mnie głosem. Głosem, który brzmiał tutaj tak szaro.

- Co to za pytanie? Kochanie, czy coś poważnego się stało? - kobieta podeszła do mnie, kładąc mi ręce na policzkach - Wiem, że rozstanie z tatą było ciężkim przeżyciem, nawet dla dorosłej kobiety jak ty, ale...

- Ile? - przerwałam jej oschłym tonem, a ona pomrugała parę razy.

- Cztery dni? - oznajmiła.

Eldarya: Opowiadanie bez tytułuPrzeczytaj tę opowieść za DARMO!