365/17 - 200 - KANÁRKU ZPÍVEJ!

33 1 1
                         

19.ČERVENCE 2017 - KANÁRKU ZPÍVEJ!

"Jásej zpívej, jásej, skřivánku! Pozdrav růže červánků

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

"Jásej zpívej, jásej, skřivánku! Pozdrav růže červánků. Jásej, zpívej! Jásej, zpívej! Jásej, jásej!" Jo tak to jsou slova klasika. Slova génia. Slova z (minimálně) celosvětově známé opery V chaloupky stínu.

A mě dnes zní neskonale nahlas v uších. Úplně zřetelně a jasně. Je zvláštní, jakou asociaci si člověk vybuduje. Cimrmanovy hry a vůbec humor s tím spojený mám rád. A mám ho taky naposlouchaný z CD jako máloco. Občas mi tak nejrůznější repliky do mého uvažování automaticky naskočí.

Dnes díky Kamilovi. Je starší než já a v lecčem zcela jiný. Přesto máme několik společných propojek, které nás spojují a které nám navzájem vyhovují.

Jedna z nich je i láska ke sportu. Kamil je dlouholetý sportovec a taky úspěšný trenér. Zvládá hokej, hokejbal, ale i tenis. Jeho obě děti stejně jako ty naše tíhly ke sportu. Dcera pak dělala atletiku. Máme tak hodně témat k rozhovorům s podobnými zážitky.

A milý Kamil mne dnes vyzval na tenisový mač a aniž bych to jakkoliv dopředu tušil, dopomohl mi vsadit do hlavy onu melodii. A důvod? Ten je vlastně strašlivě jednoduchý.

Ačkoliv on v tenise má za sebou mnohem víc, než já amatér, dokázal jsem ho porazit a jeden ze setů k mému velkému překvapení i vyhrát 6:0, tedy pro neznalce tenisového žargónu: "nasadil jsem mu kanára". A máte to, melodie je na světě... 

Záda, ruce i nohy mne bolí, ale ten pocit... inu KANÁRKU ZPÍVEJ!

==

A TÍMTO TATO KNIHA NEKONČÍ! Protože a poněvadž milý vodpad umí jen 200 kapitol, další díly volně i nevolně navazující na právě dočtené najdete v knize 365/17 aneb 201 a další...

Tak hledejte a brzy zase NA PŘEČTENOU... :)

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat