365/17 - 197 - POZDRAV

21 0 0
                         

16.ČERVENCE 2017 - POZDRAV

ČERVENCE 2017 - POZDRAV

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

A byla neděle. A byl den, který pochází od slova nedělati, neboť neděle je tradičně svátkem, kdy se nepracuje. A tak jsem šel ráno do práce...

Nešlo o práci jako takovou. Zas takový blázen nejsem. Spíš jsem si vychutnal procházku za pěkného letního počasí. Po včerejší Černé hoře to naše městečko mělo jakési netradiční kouzlo.

Je zajímavé, když takhle jen tak ťapete městem, a potkáváte lidi kolem sebe, že v podstatě nikdo není schopen se dívat kolem sebe. Natož se podívat do očí a pozdravit.

Žijeme ve zvláštních bublinách. Kolikrát si na internetu přečtu nejrůznější názory a stanoviska na to či ono, jak že jsem to já mě udělat jinak, či co je kde špatně  já to prý neřeším, a pak se potkáme na chodníku a "odborník na vše" kouká do země či do mobilu a POZDRAV? Tak ten nějak nikde není.

Zdravit se má. Na druhou stranu, kolikrát i kdybych se rozkrájel, tak nemám šanci pozdravit já. Jednak jsem naučený od dětství, že záda se nezdraví a jednak se fakt blbě zdraví ten, kdo kouká hloupě do země.

Ale abych nešířil jen negaci. Stačí si vzpomenout na jednoho ze sousedů. Sice je o dvacet let mladší. Sice je každou chvíli pod parou nebo pod vlivem. Sice má každou chvíli nějaký ten trabl se strážci zákona. Sice... ale vždycky na mne nezapomene vyslat svůj neotřelý pozdrav: "Zdravíčko!"

Je trochu jiný. Ale vždy mne tím pobaví...

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat