365/17 - 194 - EJHLE, DNES

28 1 0
                         

13.ČERVENCE 2017 - EJHLE, DNES

Jsou dny, kdy po dlouhé dlouhatánské době se přiblížíte zaslouženému úspěchu

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Jsou dny, kdy po dlouhé dlouhatánské době se přiblížíte zaslouženému úspěchu. A to díky nezměrnému úsilí a taky trochu odolnosti svůj boj nevzdávat. Jeden takový den na mne čekal DNES.

Již nějaký čas po večerech a víkendech pracuji na programátorském majstrštyku. Je to trochu tajemství, ale pro mne osobně to je po několika letech takový osobní průlom. Vlastně jsem s tím začal cíleně, abych profesně nezakrněl. A taky proto, abych všední a běžné problémy trochu překonal jinou myšlenkou. No a DNES jsem dopsal jednu z posledních obslužných funkcí a programátorské puzzle začal ladit do sebe. Ejhle, ono to všechno funguje!

Dalším příběhem pak je úspěch kolegiální až kamarádský. Vše má svůj počátek někdy v létě loňského roku. Tehdy jsme s jedním kolegou rozhodli začít cestu hledání. Hledání pomyslného následníka trůnu. Trůnu na trenérském piedestalu hokejbalové střídačky místního klubu. Není snadné po velmi kvalitním jedinci přijít s jeho následovníkem. Není ani snadné nalézt dobrovolníka do amatérského sportu. A ejhle, DNES jsme se k cíli přiblížili. A navíc jménem, které jsme si pro tuto pozici po dlouhé roky vychovávali.

Třetí příběh, který můžu nabídnout je neméně prostý a neméně podobný. Dlouhé roky buduju vztahy a komunitu lidí v jednom občanském sdružení. A dlouhé roky pro ně hledám další a další pomocné tváře. Není to v době sobeckého přístupu nic snadného. Málo lidí dnes vyznává partu. Málo lidí dnes rozpozná přátelství. A málo lidí i dokáže zažít a být zapojeno ve společné komunitě. A ejhle, DNES mne samy překvapily dvě mladé dívky. "Chceme k vám, chceme se přidat, chceme pomoci. Víme, jak sdružení funguje a chceme být jeho součástí." Jak lahodně to zní!

Jsou prostě dny, kdy se vám všechny drobná úsilí posčítají do velkého celku. Já takový den DNES měl možnost prožít. EJHLE, je tu a já jsem za něj rád. Mám další motivaci do dní dalších...

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat