365/17 - 188 - TUDOR

22 0 0
                         

7.ČERVENCE 2017 - TUDOR

Tak jsem ho dnes potkal! Jako dítě jsem měl tu čest a možnost se v něm vozit

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Tak jsem ho dnes potkal! Jako dítě jsem měl tu čest a možnost se v něm vozit. Bohužel si to vůbec nepamatuju. Ale vím. Vím, že jsme jako rodina měli legendární vozidlo značky - TUDOR!

Když jsem ho dnes na silnici míjel, nemohl jsem z něho spustit oči. To musely být výlety! Celá rodina, kufry, stan a hurá na Šumavu nebo kamsi. Vzdálenost nerozhodovala. Škoda, že už není v naší garáži. Dnes by to byla retro jízda neskutečná.

Vlastně vůbec nechápu, jak ten technický pokrok obrovským tempem spěchá kupředu. Tudor bylo auto, které svého času mělo v našich luzích a hájích neskutečné jméno. Škoda 1101/1102, jak znělo přesné označení, bylo vozidlo vyráběné v mladoboleslavské továrně na sny ve 40.letech minulého století.

Teď když to tak píšu, tak se mi o tovíc vybavuje a je asi i o to víc vidět, jak málo stačilo k technologickému pokroku. V těch letech, kdy se Tudor vyráběl totiž vyrůstali moji rodiče. Pro ně to byl ten největší technologický pokrok doby ve které žili.

Samozřejmě i oni následovali dobu a po Tudorovi přešli na Fiata, Felicii a aktuálně brázdí silnice opět se značkou Škoda a aktuálním modelem CitiGo. Dnešní stroj a tehdejší se nedá porovnat. Stejně tak se nedá porovnat doba, kdy Tudorem vyráželi na dovolenou a doba současná.

Svět peláší kupředu. Vše se zlepšuje. Za dalších dvacet třicet let budou úpně jiná vozidla. Ale stejně: když jsem dnes viděla TUDORA, tak bych s ním zase rád vyrazil na výlet!

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat