BÖLÜM 1

71.1K 2K 173

"Gelmek istemediğine emin misin?"

Bakışlarımı elimdeki dosyalardan kaldırıp, karşımda oturan kardeşime sabitledim ve soruma yanıt vermesini bekledim. Ancak yüzünde beliren düşünceli ifadeye anlam verememiş, bu halinin nedenini merak etmiştim.

"Aslında değilim..." dediğinde merakla oturduğum yerde kıpırdandım. "Çünkü yalnız gitmeni istemiyorum. Neyin peşinde olduğunu biliyorum, abi. Ama bir şeyleri oluruna bırakmamanı kabullenemiyorum."

Hafifçe gülümseyerek, "Benim de kabullenemediğim şeyler var, Buğra," dedim. Hemen ardından kaşlarım çatılmış, hayatımızın birkaç hafta önce nasıl altüst olduğunu aklımdan geçirmiştim. "Mesela Savaş'ın burada olmayışını kabullenemiyorum. Ya da o saçma sapan kazayı... Sence o, bunu hak etmiş miydi?"

"Yaşadıklarını hak etmemişti elbette. Savaş'ı en az senin kadar sevdiğimi biliyorsun. Ama o kaza, kendi..."

"Yeter!" Sesim geniş odada yankılanırken ayağa kalktım. Derin bir nefes alarak sakinleşmeye çalıştım. Söylemek üzere olduğu şey beynimi uyuştururken, bu kez Savaş'a da öfkelenmeden yapamamıştım. "Oraya tek bir amaç için gitmediğimi çok iyi biliyorsun. Hatırlarsan, ikimizin de çağırıldığı bir davete katılacağım."

"Evet," dedi dudakları kıvrılırken. "Son anda katılmaya karar verdiğin bir davetten söz ediyoruz." Oturduğu yerden kalktı ve kapıya doğru yürüdü. Yüzünde endişeli bir ifade varken, bakışlarında öfke yüklüydü. "Sen kime kızıyor, kimi suçluyorsun, bilmiyorum. Ama benim kızdığım tek kişi sensin. Oraya gitmeni, birilerinin izini sürmeni istemiyorum. Bu, senin görevin değil."

"Bunu isteyip istememenin bir önemi yok! Savaş, benim en yakın dostum. Ve her şeyi birlikte yaşadığımız onca yıldan sonra, bunu ona borçluyum."

Duruşunu dikleştirip, derin bir nefes aldıktan sonra kapıyı açtı ve tek kelime etmeden odadan çıktı. Aklımdan planımı geçirirken rahattım. Birkaç gün yurtdışında kaldıktan sonra yeniden burada olacaktım. Elimdeki zayıf izin peşinden giderken, sonucunda bir şeye ulaşamayacağımın farkındaydım. Ama yine de her ihtimali gözden geçirme kararı almıştım.

Eşyalarımı topladıktan hemen sonra ofisten çıktım. Şirket binasının önünde bekleyen, hem şoförüm hem de korumam olan Kerim'in, arabanın kapısını açtığını fark edince derin bir nefes aldım.

"Hemen havaalanına gidelim," dedim duraksamadan.

"Emredersiniz, Demir Bey."

Yol boyunca neler yapacağımı planlamaya çalıştım. Kendimi oraya belli bir amaç için gittiğime inandırsam da yorgundum. Artık rahatlamak isteyen bedenimin sesini, birkaç gündür daha net duyuyordum. Alışık olduğum o hızın, hemen her gece yaşadığım zevk dolu anların, beni kendime getireceğini biliyordum.

Dudaklarım hafifçe kıvrılırken, biraz eğlenmenin iyi geleceğini aklımdan geçirdim. Ancak dakikalar sonra havaalanına ulaştığımızda, yeniden ciddileşerek, bir an bile beklemeden arabadan indim.

Kerim'in uzattığı küçük bavulu elime aldım. "Ev sana emanet, Kerim. Bir şey olursa, Buğra burada, biliyorsun," dedim ve başını eğerek sözlerime onay vermesini izledim. Hemen ardından, endişemi dile getirdim. "Umarım o davetli listesi doğrudur. Her ne kadar ümidim olmasa da..."

"Açık söylemek gerekirse, ben de geleceğini sanmıyorum, Demir Bey. Özellikle ne durumda olduğunu düşününce..."

"Muhtemelen o yüzden gelmeyecektir zaten. Söylentilerden kaçmak için. Ne de olsa o durumdayken, avına kimseyi düşüremez."

"Ben buradaki her izin peşindeyim, Demir Bey. İçiniz rahat olsun. Hem..." dedi ve bir an duraksadı. Merakla sözlerinin devamını getirmesini beklediğimi gördü ve derin bir nefes aldı. "Sizin için de dinlenme fırsatı olur. Uzun zamandır çok fazla şeyle uğraştınız."

"Haklısın, Kerim. Ben de biraz kafa dağıtmayı planlıyorum," dedim. "Hadi... Birkaç gün sonra görüşürüz."

Adımlarımı girişe doğru hızlandırdım. Aklımda yarın katılacağım davet varken, peşinde olduğum bu işin bir an önce sonlanmasını dilemeden yapamamıştım.

AŞK HER ŞEYİ AFFEDER Mİ?, Ephesus Yayınları farkıyla şimdi raflarda...

Tüm hakları saklıdır.

Bir sonraki bölüm için sayfayı çevirmeyi unutmayın. <3

***

Kitaplarımla ilgili her türlü duyurunun ve haberin bulunduğu sosyal medya bilgilerim aşağıdaki gibidir:

Facebook Sayfam: Burcu Büyükyıldız

Facebook Grubum: Burcu Büyükyıldız'ın Kaleminden

Instagram: burcubuyukyildiz / burcubuyukyildizromanlari

Twitter: burcubyildiz

AŞK HER ŞEYİ AFFEDER Mİ? - Sonsuza Kadar Serisi 1 (KİTAP OLDU)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin