Karnımda bir ağrı ile uyandım bu sabah . Deniz'in karnımdaki elini diğer tarafına koydum yavaşça. Elimi karnımın üstüne koyup ayaklarımı kendime çektim . Sancı yüzünden kıvranıyordum resmen . Deniz kolunu tekrardan üstüme atınca istemeden inledim . Kollarıyla beni kendine çekti. Her hareketimde karnımdaki sancı artıyordu . Yine inlediğimde kulağımda o sıcak nefesini hissettim .

'Eylül iyi misin ? ' dediğinde burnuyla saçlarımı aralıyordu .

'Hı hı ' diye bildim sadece . Kolunu tekrardan üstümden çektim .

'Ben bir lavaboya gitsem iyi olacak ' diyerek yataktan kalktım . Deniz arkamdan yatakta doğruldu .

'Eylül iyi olduğuna emin misin ? ' ellerim karnımda ona bakmadan kafamı salladım . Hızlıca lavaboya girdiğimde korktuğum şeyin olmaması için dua ettim . Aslında zamanı da gelmişti. Ama Deniz fark ederse çok utanırdım ..

Evet koktuğum şey olmuştu .. Regl olmuştum .. ped de bulamazdım ki burada ..

Karnımı tutmamaya çalışarak banyodan çıktım . Ama ne yazık ki bu beni çok zorluyordu . Doğrulup durmam neredeyse imkansız oluyordu . Regl dönemlerim hep böyle geçerdi zaten . Bazen ağlayarak sabahladığım bile olmuştu . Hormon bozukluğu varmış bende hep o yüzden oluyormuş . Ayrıca çok düzensiz olurum . Tam da düzenli olacağı tuttu yani..

Deniz hemen yanıma gelerek elini belime atıp beni kendine çekti..

'Bebeğim hiç iyi gözükmüyorsun ? Rengin atmış ' diyerek elleriyle yüzümü kaldırdı . Ayaklarım yerde birbirinin üstüne çıkıp duruyordu . Sancıdan yerimde duramıyordum ki.

'Hiç .. Yok bir şey . Sanırım üşüttüm biraz ..' dediğimde

'Olabilir ' dedi.

Nasıl açıklayabilirdim ki başka ? Bu konularda bu kadar utanmak zorunda mıydım ? İlk olduğumda anneme bile söyleyememiştim . Hiç sormadı da zaten .. Her şeyi kendi başıma öğrenmiştim. Ağrılarımla hep kendi başıma uğraşmıştım ..

'İstersen biraz daha dinlen ' dediğinde başımı yere eğip kafa salladım . Şu an tek istediğim sıcacık yatağa girip ayaklarımı kendime çekmek . Sancım o zaman azalıyor . Tabi birazcık .

Yatağa girdiğimde Deniz ' de yanıma uzandı . Ona baktığımda gülümseyerek

'Saat daha erkenmiş. Birazcık daha uyusak kimseye zararı olmaz ' dediğinde elimde olmadan güldüm . Ne kadar meraklıydı uykuya .

Elini boynumun altından geçirip beni kendine çekti. Dudağını alnıma bastırdığında gözleri açıldı .

'Eylül senin ateşin de var . Korkutuyorsun beni ' deyip yüzüme baktı .

Ah normaldi böyle şeylerin olması . Nasıl açıklayacaktım ki şimdi.

'Şey ..Üşüttüm dedim ya canım uyusam geçer şimdi.' dediğimde başını tekrardan yastığa koydu . Beni iyice kendine çekti. Yüzümü göğsüne dayadığında dudaklarını saçıma bastırdı .

'Sakın hasta olma ..' deyip kollarını da bedenime sardı . Ayaklarımı kendime çektiğimde bacağını üstüme atıp ayaklarımı da bacaklarının arasına aldı .

'Buz gibi ayakların Eylül ' dediğinde alttan alttan gülümsedim . İlk defa birisi benimle bu kadar ilgileniyordu .

...

Gözlerimi ikinci kez açtığımda ağrı daha çok artmıştı . Deniz'in sıcaklığının iyi geleceğini sanmıştım ama fayda etmedi. Duvardaki saate baktığımda saat çoktan öğlen olmuştu . Deniz'in kollarını üstümden çekerek yataktan kalktım . Kalkmamla bağırmam bir oldu . Kendimi susturmak için elimi ağzıma koydum . Ama çok geçti.. Deniz çoktan gözlerini açmış bana ve kan dolu yatağa bakıyordu . Tamam ped takmamıştım ama peçetelerle korumuştum iyice.

İçimdeki SenBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!