1. Zoznámenie

94 8 1

"Taja vztávaj, prideš neskoro do novej školy," teta Lana sedela pri mne na posteli a jemne ma hladila po vlasoch.

"Koľko je hodín?"

"Zaspala si, zrejme ti nezazvonil ti nezazvonil budík. Už je pomaly desem hodín," ja som na ňu vygúlila oči, vyskočila z postele a smer kúpelňa. S tetou a nevlastnými súrodehcami sme sa prisťahovali do Londýna kvôli práci, ktorú si teta zháňala. Vykonala som rannú hygiénu, namalovala sa a obliekla a bežala k vchodovým dverám, kde som tete vlepila na líce pusu a vyrazila do školy. Výhoda bola, že sme bývali blízko školy, takže som to mala len pár mnút cesty.

Hneď ako prvé som šla hladať riaditeľku školy. Po veľmi "náročnom" hladaní som ju našla našla ako sedí na kresle vo svojej kancelárií a číta nejaké noviny. Odovzdala mi rozvrh hodín a zaviedla ma do triedy, kde práve prebiehala hodina dejepisu.

"Žiaci, rada by som vám predstavila vašu novú spolužiačku Tajanu Mirendal. Správajte sa k nej prosím normálne, hlavne ty Louis!" jak dopovedala, už jej nebolo a ja som sa porozhliadla po triede pre voľné miesto na sedenie.  Môhla som sa rozhodnúť medzi prázdnou lavicou, ktorú by som mala celú len pre seba alebo by som si sadla vedľa Louisa. Vybrala som sa k tej prázdnej lavici a cestou k nej ma Louis pozoroval.

Keď konečne zazvonil, prišla som k mojej skriňke, kde ma čakala nejaká baba s blond vorvnými vlasmi a keď ma zbadala, len sa pousmiala. "Ahoj, ty si Tajana však? Som Elaine a učiteľ ma poprosil, nech ti to tu poukazujem"

"Nie nemusíš, ja to zvládnem a hovor mi Taja. Mám len jednu otázku."

"Pýtaj sa," a stále sa usmievala akoby jej bolo niečo vtipné.

"Máte tu nejaké krúžky na škole?" čakala som, čo povie.

Po chvíl rozmýšľania povedala: "Máme ich tu dosť ale najviac obľúbený je spievanie a tancovanie. Ja chodím na tancovanie už nejaký čas a je to úžasné"

"Kde sa môžem naň prihlásiť? Zaviedla by si ma tam?" povedala som jej s usmevom na perách a už som sa nevedela dočkať, kedy zas budem tancovať.

"Takže aj ty tancuješ? To je skvelé. Môžme tam spolu chodievať!" vykrikovala jak zmyslou zbavená a ja som sa radšej od nej o kúsok vzdialila.

"Áno, môžme," prekrútila som očmi a čakala na jej reakciu.

Prišli sme do obrovskej miestnosti zo zrkadlami a s drevenou podlahou. Wau.

"Sem chodíme tancovať. Ty si nerob starosti, ja ťa kľudne prihlásim. Len dávaj pozor na to, že učiťeľka je prísna a nemá moc v láske žiakov, ktorý meškajú. Takže ak sem chceš chodiť, musíš na ňu urobiť dojem," povedala Elain a ja som skackala od šťastia.

Konečne po dlhej dobe budem môcť tancovať.

*PO ŠKOLE

Prechádzala som sa po uliciach pomalým krokom, v ušiach som mala sluchátka a práve mi hrala pesnička od Eda Sheerana "Give me love" . Rozmýšľala som aké to bude postupom času na tej škole a či budem mať konečne priatelov. Hlavne musím zmeniť prístup.

Nikdy nehovor nikdy (Louis T)Přečti si tento příběh ZDARMA!