Cesur

600 28 13

Vote ve yorum çok önemli

Gözlerimi kararlılıkla açıp kapattım ama tekrar açıcak gücü kendimde bulamadım uzun zaman önce çalıştığım barın kapısını tekrar aralamakla beraber yere kapaklanmam bir olmuştu . Ah ! Lanet . Hemen kendime geldim ve yerden kalktım ne yapmam gerektiğine dair en ufak bir fikrim yoktu sadece içecektim . Eski çalıştığım yerde . Kendime gelebilmek için uzun bir süre beklememe gerek yoktu sadece kafamı sağ sola sallayarak kendime gelebilmiştim . Az önce gördüğüm yada yaşadağım hiç birşey gerçek değildi ve bir bardak viskiyle kendime gelebileceğimi umuyordum . Ben hiç birşery görmedim ve hiç birşeye tanık olmadım . Sadece kendime gelmem gerekiyordu sonra eve gidecektim ben lanet olası bir ara sokakta birinin ölümüne şait olmamıştım . Ben uslu kızdım babasının sözünü dinleyen çiçekli elbiseler giyen ve daha bir sürü şirin şey yapan . Bar taburemin oynamasıyla kafamı sağ yatıracakken ensemde hissettiğim nefesle olduğum yerde durdum sanırım nefes almıyordum donmuştum

" Orda ne işin vardı bilmiyorum ama ara sokakta ne gördün " derin ve öfkesini belli edebilecek sıkıntıyla nefes alıp geri verdi . " Ah ! kimi kandırıyorum ne gördüğünü yada ne duyduğunu ikimizde çok iyi biliyoruz " Gözündeki öfkenin ikimizi yakacağını düşündüm. Tam arkasını dönüp gideecekken seslendim .

" Ne görmüşüm ben üzgünüm bayım ama ne saçmaladığınızı anlamış değiliim "

Alaylı bir şekilde beni süzdü . Ve içten denebilecek bir gülümsemeyle yanıma oturdu .

" Tanrım ! bir an seninde diğerleri gibi ağlayacağını sandım " Bir kahkaha patlatti.

" Diğerleri ? " onu takmıyormuş gibi elimdeki viski bardağını salladım . Tekrar kendince bir kahkaha atıp çıkışa yürürken bende kalktım eve gitmeliydim . İçimden bir ses bu çocukla daha çok görüşeceğimizi söylüyordu .

Yatağa yatmadan önceyse hatırladığım tekşeyse melekleri kıskandıracak derecede olan yüzü ile şeytanları kıskandıracak kadar karanlık bakışlarıyla beni süzüşüydü.

Ah lanet ! Bugün pazar ve yarın okul var !!!

CesurBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!