Hazırlık

4.5K 168 12

Multi de Deniz var :)

Deniz

Sabah uyandığımda ilk işim Asya'yı aramak oldu. Yiğit dün bana tüm olanları anlatmıştı ve bu işin içine girmeyi istemiştim. Asya'yı Çıkmaz Sokağa almak fikri dışında olan tüm her şeye katılmıştım. Ama bu fikir de uygulanabilirdi. Sonuçta dün Yiğit'in de dediği gibi ''Çıkmaz Sokağın bir ferdi'' olmuştum. Onu koruyabilirdim.

Asya'yı seviyordum. Çok şekerdi ve muhabbeti çok hoştu. Saçının rengi, gözlerinin yeşili, dudaklarının kıvrımı kısacası her şeyi güzeldi. Onun da benden hoşlandığını biliyordum. 1 ay kadar önce tanışsak da onu aramak için kendimde dün cesaret bulabilmiştim. 

Aras'ın Asya'yı korumak istediği her hareketinden belli oluyordu ama aynı zamanda kızı çok sıkıyordu. Bu yüzden bugün Aras'ı da çağırarak onunla tanışmak istiyordum. Asya'nın hareketlerinin Aras'ın beyninden geçtiğini gözlemlemiştim. 

Neyse işte telefon görüşmesine geçersek. Uyandığımda saat 9'du. Normalde 10'dan önce uyanmazdım ama bugün kendimi farklı hissediyordum. Elime telefonu aldım ve tereddüt etmeden Asya'yı aradım. Telefon 4. çalışta açıldı ve Asya'nın uykulu sesi telefonu doldurdu.

Bir saniye uykulu ses mi?? Allahım ya iki gündür kızı ben uyandırıyordum ve bu hiç hoşuma gitmiyordu. Sonuçta biri beni uyandırsa telefonu küfürle açardım. Ama Asya kibar ve şaşkın bir biçimde açmıştı. Kıyamam.

''Günaydın fıstık.'' dedim. Aslında böyle kelimeleri pek kullanmazdım ama Asya'ya cuk oturuyordu. Kıza lolipopum diyesim geliyordu...

''Günaydın.''

''Lafı uzatmak istemiyorum. Bugün Erayların evinde bir şeyler yapacağız. Senin de gelmeni çok istiyorum. Gelirsin de mi? İstersen Aras'ı da getir. Tanışmış olurum.'' dedim.

''Gelmeye çalışırım. Aras'tan emin değilim. O Eray ve Yiğit'i sevmez.''

''Çağırırsan gelecektir bence. Seni yalnız bırakmaz değil mi? Saat 1 de gelin. Bir terslik çıkarsa da bana haber verin.'' 

''Yapmam gereken bir iş var. 2 olsa olmaz mı?'' dedi kedi yavrusuna benzettiğim sesiyle.

''Nasıl istersen.'' dedim ve telefonu kapattık.

Mutfağa gittim ve annemin menemen yaptığını görünce ağzım kulaklarıma vardı. Hemen yemeğe başladım ve anneme biraz yalakalık yaptıktan sonra dışarı çıktım. 

İlk önce Yiğit'lerin evine gittim. Sabahın körü (yani bana göre) olduğu için kapıyı 3. çalışta duyurabildim. Eray kapıyı açtı ve bir şey demeden içeri gitti. Ben de peşinden gittim ve oturma odasında bir koltuğa oturdum. Yaren ve Yiğit Amerikan tipi mutfakta yemek yiyorlardı. Onlar yemek yerken playstation la oyun oynadım. Asya ve Aras'ın 2'de geleceklerini söylemeyi de unutmadım.

Asya

Bu sabah da Deniz'in sesiyle uyandım ve bundan hiç de rahatsız değildim. Tuhaf bir şekilde geç kalkmıştım bugün. Normalde erken kalkan bir insan olarak bazen güneşin doğuşunu izlerdim. Telefon konuşmasından sonra kalkıp duş aldım. Saçlarımı tarayıp şekil verdim ve bir tayt ile bol bir tişört giydim. Şimdi sıra Aras'ı uyandırmaya gelmişti.

Aras'la hala küs gibiydik bu yüzden sakince uyandırmam hayrıma olacaktı. Odasının kapısını tıklattım ve düşündüğüm gibi uyuyordu. Ama hazırlanayım derken saat 11 olmuştu. İnsanların bu kadar çok uyumasına hayret ediyorum bazen.

Neyse işte gittim yanına ''Araaaaas.. Aras uyann .'' diye dürtüklemeye başladım. Bu 5 dakikalık bir çabadan sonra gözlerini açtı. '' Ne var kızım yaa'' dedi. 

''Deniz beni tabu oynamaya çağırdı. Sen de gelsen?'' dedim.

'' Deniz kim? Dün Yiğit'in yanında olan çocuk mu?''

''Evet o. Zaten Yiğit'in evine gelmemizi istiyorlar.'' 

''Olmaz gidemezsin.'' 

''Ama abicimmmmmm.. Sen de geleceksin işte. Hem Deniz iyi çocuktur. Her istediğini yaparım. Lüüüütfen.''

'' Madem her istediğimi bir daha Doğa'yı üzmeyeceksin.''

''Zaten Doğa'yı üzmeyi isteyecek dünyadaki son insan benim oldu bil. Hem az sonra onun yanına gidicem özür dilemek için. Hadi gidelim.''

''Daha isteyeceklerim bitmemişti. Bu biraz ağır olabilir ama tüm istediklerimi yapmanı istiyorum.''

''Neeeee?!? Aras manyak mısın? Bu doğama aykırı bir şey.''

''Tamam o zaman 1 hafta boyunca 'lütfen' dediğimde koşulsuz her istediğimi yapacaksın desem?''

''Sadece bir hafta içinse tamam. Hadi şimdi kalk. Ben Doğalara gidiyorum. Sen bu sırada hazırlan. Onu da getiricem yanımızda. Tabi eğer beni affederse.'' dedim ve odadan çıktım.

Doğa'nın evine gittiğimde hemen odasına çıktım ve onu yatakta depresif bir halde yatarken buldum.

Yanına gidip yattım. Bir süre ikimizde konuşmadık. ''Çok özür dilerim. Dün akşam söylediğim hiçbir şeyi gerçekten düşünmüyorum. Aras'la sevgili olmanızı en çok ben istemiştim.'' dedim

''Hayır doğruları söylüyordun. Aras'a çok bağlıyım ve o da kendini herkesin efendisi sanıyor. Çıktığımız taktirde seninle aramın az çok bozulacağını tahmin etmiştim.'' dedi.

''Depresif depresif konuşmayı bırak ve hemen giyin. Seni Deniz'le tanıştıracağım ve 5 dakikaya kalkmazsan üzerine su dökeceğim.'' dedim yataktan kalkarken.

Sonuç olarak saat ikide hazırdık ve Eray'ların evine doğru yola çıkmıştık. Yolda nerdeyse hiç konuşmadık. Aras koruma gibi peşimizden geliyordu. Kapıyı çaldık ve 1 dakika sonra Yaren'le karşı karşıya geldik.''Hoşgeldiniz.'' derken yüzünde çarpık bir gülümseme vardı.

Bakalım bugünü de atlatabilecek miyim?

Gençler aslında bölüm çok uzun ama bir işim çıktı bunu yayınlayım dedim. Biraz kısa kestiğimi farketmişsinizdir zaten. Bu hafta hayattan soğudum sınavlar falan. Lütfen beni mutlu edip bir iki görüş yazın. Seviliyorsunuz <4

Bu arada bölüm İrem ciğime :D

AbimBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!