ZAMANSIZ

8 0 0

-Yine mi Zarf?- 1.BÖLÜM

Merhaba ben Emeri.Kuzey Calorina da ailemle yaşıyorum.Burası küçük bir yerdir fazla kalabalık bir nüfüsü yok ben sosyal açıdan pek sevmesemde 17 senedir burda yaşadığım için sanırım içimde kaybolmayan bir sevgi var buraya karşı.Babam buradaki vergi dairesinde görevli o benim aşık olduğum ilk erkek ve ondan başkasını da sevebileceğimi sanmıyorum.Çünkü annem öldükten sonra bizi idare etmek için elinden gelen her şeyi yaptı.Tabi ki annemin ölümünün ilk ayları kendini içkiye verip işe gitmeyi bıraktı ama toparlanması çok zor olmadı.O zamanları düşünmek bile istemiyorum gerçi çok uzak değil 1 yıl önceydi.Annemin ölümünden sonra dağılan tek kişi babam değildi ben de dağıtmıştım okula gitmeyi bıraktım ve yatağımın altına sakladığım otları bulan ablama söylediğim yalanlarla kitap bile yazacak hale geldim.Ama babamın o hallerini görünce olmam gereken bu değildi olması gereken bu değildi annem geride bizi böyle bıraktığını görünce ne düşünürdü.Yaz tatilinde toparlandım ve okul kaydımı yenilettim.Bunu yaptığıma ne kadar pişman olsamda artık hayatımı düzene sokmam gerekiyordu.Ben bunları yaşarken yanımdan bir an bile ayrılmak istemeyen Halen'i son zamanlarda çok boşladığımın farkına vardım ve aramaya karar verdim.Aslında hala daha insanla pek konuşmak istemesemde Halen'i kız kardeşimden farklı görmediğim için daha fazla düşünmeden telefona sarıldım.

-Merhaba ben Halen ama şuan sizinle konuşamam lütfen sesli mesaj bırakın

Telefonu neden kapalı diyen iç sesimi aşağıdan gelen arabaların sesi böldü.Yavaşca pencereye yaklaştım.Hadi ama yeni komşular mı?

Yanımzdaki ev uzun zamandır boştu.Uzun zamandır boştu çünkü ev sahibi Amanda pek geçinilecek bir kadın değildi.Ben bunları düşürken odaya giren ablam -Lena- elindeki zarfı odama bıraktı. Ve ifadesiz suratıyla kapıya yöneldi

-Hey hey bi dakka bu zarf ne?

-Bilmiyorum isim falan yazmıyor sana gelmiştir.

-Babama gelmiş olamaz mı?

-Söylesene Emeri babama gelen hangi zarfın üzerinde isim yazmıyor ayrıca sana bırakılan anonim dalga mektuplarını biliyorum.

Evet geçen sene bir mektup sapığım vardı çok iyi hatırlıyorum annem ölmeden 2 ay önce başlamıştı. Bana olan sevgisinden bahsediyordu ama karşıma çıkıp söylemediği sürece onu dikkate alamazdım bu yuzden bi kaç ay yazmayı bıraktı sanırım . Ama annem öldükten sonra da devam etti ve artık hoşuma gitmemeye başladı bu yuzden okumadan atıyordum.

Şaşkın bir şekilde yine de teşekkür ettim ve zarfı dikkatlice açmaya başladım.

ZAMANSIZBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!