Sabır

48 2 0

    Aradan haftalar geçti. Mert Dilarayı çok üzüyor ve kötü davranıyordu.Bu Efeyi sinir ediyordu fakat Efe gün geçtikçe umutsuzluğa bir o kadar da hüzüne kapılıyordu. Cuma günü Efe okuldan dönerken Dilaranın onların servisiyle geliceğini fark etti. Efe kendini tutamadı Dilaranın önünde ağlamaya başladı.Dilara '' Ne oldu Efe iyimisin? bir şey mi var?'' diye sordu.Ama nafile Efe ağzını bıçak açmıyordu. Daha çok ağlamaya başlayarak ''yok bişey iyiyim ben, sadece bir şey aklıma geldi o kadar.'' dedi, isteksizce. Dilara fazla lafı uzatmadı boş verdi.Kulaklığını takıp müzik dinlemeye koyuldu.Neyse ki çok geçmeden Efe evine geldi.Hemen odasına koştu.Telefonunu alıp Emre yi aradı.

     Emre telefona cevap vermedi.Çünkü telefonunu dün gece sokakta düşürmüştü.Efe kimseye derdini anlatamıyınca çıktı dışarı sahil kenarına gitti.Orda bankda otururken yaşlı ve tatlı birdede geldi.''Neyin var evladım? çok sıkkın ve endişeli görünüyorsu.'' dedi.Efe ağlamaklı bir sesle''Yok dede bir şeyim.'' dedi. Ama Hasan dede anlamıştı bir şeyi olduğunu.

-Oğlum bana açıklaya bilirsin belki bir nasihat veririm işin ras gider.

-Tamam dede sana açıklıyıcam ama kimseye söylemek yok,söz mü?

-Söz.

-Dede ben bir kızı sevdim ama o başkası ile çıkıyor gözüm ondan başkasını görmüyor günlerce ağladım.Beni takmıyor bile.

-Sen ona onu sevdiğini söyledin mi delikanlı.

Efe şaşırmıştı.Dede'nin daha farklı bir tepki vericeğini düşünüyordumesela hımm gibi biraz duraksadıktan sonra:

-Yok dede söylemedim.

-O zaman nerden biliyorsun,seni takmadığını.

Dede doğru söylüyordu.Ya onu Dilara takıyorsa,ya ona karşı boş değilse.

-Sevgilsi var dede...hemde ona çok kötü davranan bir sevgilsi.

-Evladım zaten çocuk ona kötü davranıyormuş onların aşkı bitmiştir, sen söyle sonra bekle,unutma bekleyen derviş muradına ermiş.

Aşka İnanBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!