365/17 - 170 - POŠTA

22 0 0
                         

19.ČERVNA 2017 - POŠTA

Asi to všichni znáte

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Asi to všichni znáte. Ve schránce najdete lístek, že jste nebyli zastiženi a že si máte zásilku vyzvednout do deseti dnů na poště.

I já našel v pátek lístek. Nezastižen, vyzvedněte si. Odesílatel v oznámení nevyplněn. Hned se mi honilo hlavou, copak to asi je? Kdopak mi co posílá? 

A to že se lístek objevil v pátek, mi dalo jasně najevo, že se celý víkend budu trápit, kdopak že mi to píše. A bylo to přesně tak. Šrotovalo mi, co by tak mohlo asi přijít...

Dnes po práci jsem tak vyrazil na naši poštu. Fronta až ke dveřím. Jedna přepážka jede, zbylé dvě cosi řeší. Naštěstí lidé přede mnou byli rychle vyřízeni a tak jsem zhruba po čtvrthodině přišel na řadu.

"Dobrý den, mě bych tu mít nějaké psaní," oslovil jsem pošťačku a čekal co bude. Chvíli klapala do počítače, aby mi po čase sdělila: "Nevíte, kdo vám to posílá?" Docela mne zaskočila. "Tak to netuším, na tom oznámení nic napsaný není." "Já to tu nikde nevidím, podepište se na potvrzení, já jdu hledat... Marunooo, nevíš, kde je ten dopis pro Kozla? Já ho někde viděla, ale nemůžu to najít." Zpoza rohu někdo něco zahalekal, ale nerozumněl jsem co.

Asi po deseti minutách, kdy se moje pošťačka neukázala u přepážky, jsem začal ztrácet naději a hlavně trpělivost. Zaskočila mne dalším dotazem: "Nemohli to poslat na nějaký jiný jméno?" Lapal jsem po dechu a po chvilce se pokusil v krátkých jednoduchých větáách vysvětlit, že vůbec netuším, kdo mi co posílá.

Dalších dvacet minut jsme promlčeli. Ne tak moje přepážková pracovnice. Neustále volala na své kolegyně a hledala a hledala. Nicméně nenecházela.

Vysvobození přišlo po čtyřiceti minutách: "Jé, von to někdo dal mezi dobírky!" K její profesní cti musím přiznat, že se mi za zdržení omluvila. Odcházel jsem s dopisem a trochu pokřiveným úsměvem. Ten jejich svět nikdy nepochopím. Je to jiná planeta - ta POŠTA!

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat