FİNAL BÖLÜM I

13.2K 1K 323

Giray'ın Çalma Listesi: Damien Rice - Elephants

--

Almira'dan,

Her kız küçükken prenses olma hayali kurmuştur. Hiçbir zaman beyaz atlı prensin varlığına inanan bir kız olmadım. Küçükken kraliçe olup tüm dünyaya hükmetmek isterdim mesela. Sanırım yönetme isteği küçüklükten gelen bir olaydı.

Yaklaşık 9 yaşındayken modacı olma hayalini kurmuştum. Kendi çapımda bir şeyler tasarlayıp duruyordum. En sevdiğim şey tüm renklerin varlığını sağlamaktı o zamanlarda. Annemin kıyafetlerini kesip kendimce düzene koyduğumu hatırlıyordum. Annem baya kızıyordu o sıralar fakat her defasında aynı şeyi yapmaktan vazgeçmiyordum. Sanırım inatçılığım bu sıralarda kendini belli etmeye başlamıştı.

Basit bir çocuktum aslında. Bir paket çikolata ile susturulacak normal bir kızdım. Ah, çikolatayı dünyadaki her şeyden daha çok seviyordum. Babam her gün mutlaka çikolata alırdı. Bu yüzden dişlerim erken çürümeye başlamıştı fakat acısını ona söylemiyordum. O zaman bana çikolata almazdı çünkü. Muhtemelen acıya karşı direncim buradan başlıyordu.

Ben çok hatırlamıyorum ama bir süre Bursa da yaşamışız. Daha sonra babamın tayini çıktığı için İstanbul'a. Sonra Konya'ya ve daha sonra tekrar İstanbul'a dönmüşüz. Babam polisti. Bu yüzden ona hayrandım. Babama o kadar çok güvenirdim ki gelecekte kendimi korumak zorunda olacağımı düşünmezdim. Çünkü o hep beni koruyacaktı.

Olmadı. 2011 yılının Haziran ayında soyguncular ile girdiği çatışmada hayatını kaybetti. Bu acıyı tarif edebileceğim bir kelime yok. Öyleki beraberinde benliğimi de götürmüştü sanki. Birkaç ay konuşamadım bile. Sadece boşboş bakındım çevreye. Hep gelmesini bekliyordum. Sanki şaka yaptım deyip dönecekti fakat gelmedi işte. Geriye kalan sadece soğuk bir bendim.

Henüz 2 yıl geçmişken annem kolunda bir adamla gelmişti. O geceyi çok iyi hatırlıyordum. Felaketin hayatıma girdiği o geceyi unutmam mümkün değildi. Ocak ayının ortalarıydı. Kıyafetlerimi topladığım sırada annem güler bir yüzle odama girmişti ve seninle tanıştırmak istediğim çok özel biri var demişti. Hemen arkasından iğrenç insan girmişti. Gözlerini kısarak bana baktıktan sonra sırıtarak elini uzatmıştı. Merhaba güzellik, ben Viktor. Annenin çok yakın bir arkadaşıyım ve seninle çok iyi anlaşacağız. O an sadece omuz silkip gülümseyerek elini tutmuştum. Ateşe çıplak elle dokunmak bu olsa gerekti.

Daha sonra her şey çok hızlı gelişti. Viktor bir şekilde kendini bana sevdirdi. O adamın hayatımda kalmasını isterdim. İki yüzlü maskesinin kendi olmasını isterdim. Çünkü her ne kadar inkar etmek istesemde öyle iyi davranmıştı ki bize ondan nefret etmek içimden gelmiyordu o sıralar. Çok çabuk benimseyip, çok çabuk güvenmiştim. Onunla güven kelimesini birlikte kullanmak bir midemi altüst ediyor şuan. Keşke zamanında da böyle hissetseydim ve bana verdiği renkli zehirleri almasaydım.

On beş yaşımın ortalarında uyuşturucu bağımlısı oldum. Bağımlı olduğumu anlamak uzun zamanımı aldı. Hissediyordum. Bir şeylerin doğru gitmediğini o zamanlar da hissetmiştim fakat anlamamıştım. Viktor her kötü hissettiğimde o renkli haplardan veriyordu çünkü. Yaklaşık 2 ay sonra annem anlamıştı. Belki gözlerimden, belkide aptal gibi sırıtan suratımdandı. İlk kez çaresizliğin ne demek olduğunu annemin bana dehşetle bakan gözlerinde görmüştüm. O gün hiçbir şey yapmadı. Sadece alnımı öpüp koşarak odasına girmişti. Bir insan çocuğunun bunu yaşamasına nasıl müsade eder anlamıyorum. Hala mantıklı bir neden bekliyordum annemden fakat seni korumak için demekten başka bir şey demiyordu.

Anneminde bağımlı olduğunu biliyordum. Üstelik onun direnci benimki kadar güçlü değildi. Bu yüzden Viktor ne yapsa müsade etti. Aksi taktirde onu uyuşturucudan mahrum bırakıyordu. Ne kadar üzücü(!) Bir annenin uyuşturucuyu çocuğuna tercih etmesi ne kadar onaylanacak bir durum bilmiyorum ama artık umurumda değildi. İkisi birlikte yavaş yavaş tüketmişti beni. Sigaraya benzetiyordum aslında kendimi. Ateşin ağır bir şekilde seni bitirip küle çevirmesi ve sadece dumanının gökyüzüne ulaşamadan yok olması benim hayatımı anımsatıyordu. Acınası.

5✘1 Eşittir 1Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin