Chapter 24

25.1K 746 75

Ticho. Absolútne ticho ovládlo celú miestnosť. Mojim stredobodom boli jeho zelené oči, ktoré sa na mňa uprene dívali. Neuhol pohľadom ani na sekundu. Čím dlhšie som sa mu dívala do očí, tým horší pocit oblieval moje telo. Skrčila som obočie nad jeho opovážlivosťou a pootvorila som pery. Vzápätí sa moja ruka ocitla na jeho líci. Miestnosťou sa rozoznel zvuk pľasknutia. Harryho hlava bola otočená do pravej strany a ja som vedela, že sa na neho dívam so všetkou nechutnosťou, ktorú som v tej chvíli cítila. Ruka ma zaštípala po sekundovej stretávke s jeho lícom. Svoju ruku presunul na svoje líce, pričom na mňa otočil hlavu a pozrel na mňa. Ani náznak ľútosti som nevidela v jeho očiach. Čo som čakala?

,,Zabudnem aj na tú facku," prehovoril bez akejkoľvek hanby v hlase. Rozšírili sa mi oči pre jeho drzosť a trvanie neustále na svojom.

,,Že sa nehanbíš Harry," zasyčala som na neho.

,,Neprijímaš to?" opýtal sa ma akoby môj argument predtým prepočul. Akoby to čo mi ponúkol už praktizoval veľa krát a je to u neho bežné.

,,Samozrejme, že nie!" skríkla som. Chcela som mu toho povedať veľa, no nejako som nezvládla sa na neho dívať. Odstúpila som od neho a následne rýchlo vypochodovala z jeho kancelárie. Nemohla som uveriť, že mi ozaj navrhol niečo tak absurdné. Nemohla som uveriť, že mi to navrhol ten Harry, ktorý so mnou celé dva mesiace sedával v spoločnej kancelárií a urážal ma. Urážal môj zovňajšok. Nemohla som uveriť, že mi ten Harry navrhol sex s ním.

***

,,Neverila by si ako je tu v LA teplo. Nie je to normálne," hovorila mi mama do telefónu.

,,Verila. Veď som tam bývala, mami," povedala som, pričom som sa hrabala v jedle.

,,Samozrejme. Mimochodom kedy nás prídete s tvojim bratom pozrieť?" opýtala sa ma. ,,Možno niekedy v priebehu leta," odpovedala som.

,,Tvoj brat sa nevie ani ozvať. Našiel si tam nejaké dievča alebo sa zabáva po nociach?" položila mi ďalšiu otázku. Zasmiala som sa aj keď mi do smiechu nebolo.

,,Nemôžem ti na brata donášať mami," povedala som, no v tom som sa zarazila. Koľko krát na mňa Liam už čosi povedal?

,,Vlastne, áno. Páči sa mu moja kamarátka z práce. Je do nej zamilovaný po uši a áno chodil sa zabávať do tých miestnych klubov, no odkedy sa mu páči Sophia, tam nejako prestal chodiť," povedala som s úsmevom na tvári.

,,No tak o tomto sa s ním ešte porozprávam. Vyspovedám ho," zasmiala sa mama.

,,A čo ty zlato? Ako sa tam máš?" opýtala sa ma. Mráz mi prešiel po chrbte a hneď potom ako som si ťažko povzdychla, som sa v mysli sfackala.

,,Ale, ale. Čo to bol za ťažký povzdych, mladá dáma?" pohoršene sa opýtala.

,,Aký? Žiadny nebol," zatĺkala som, pričom som sa postavila od stola.

,,Som tvoja matka, Tara," povedala akoby som to nevedela.

,,Ja viem. Je mi to dobre mami. Naozaj. Mám tu Zayna, prácu..." odmlčala som sa. Vlastne ja už prácu nemám. To jej hádam nepoviem.

,,No výborne. Práca. Ani nevieš aká som šťastná, že sa ti splnil tvoj sen. Pýšim sa tým, že moja dcéra pracuje v najväčšej firme Big Apple. Ocko a ja sme na teba veľmi hrdí," hovorila nadšene. Bolo to jasne počuť z jej zvonivého hlasu, ktorým ma často po večeroch uspávala, keď som bola dieťa. Bola som toho názoru, že moja mama má ten najkrajší hlas na celej planéte, ba aj vo vesmíre. Avšak slová, ktoré mi vravela teraz, sa mi tak ťažko počúvali. Môj sen už nie je. Čo jej mám povedať? Vieš mami dnes som o svoju prácu prišla, pretože som neprijala návrh riaditeľa tej veľkej firmy. Oh a iba tak na okraj chcel, aby som s ním strávila noc. Striaslo ma pri tej spomienke. Budem klamať, ak poviem, že som nerozmýšľala nad kladnou odpoveďou. Išlo len o jednu noc, avšak predať svoje panenstvo Harrymu? Na druhej strane by som sa mohla vrátiť k mojej práci a nemusela by som vysvetľovať nikomu prečo som o ňu prišla

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now