•Yangın•

4K 347 910

Multi:Muhabbet- Sie liegt meinen armen

  •••Alıntıdır.   

"Bir kelimeye, bin anlam yüklediğim zaman sana sesleneceğim.."
•••

Hissetmek.. Yaşadığını. Ne doyumsuz bir duygudur o. Alıştırır. Daha fazla hissetmek istersin. Ölü hücrelerinin canlandığını, aldığın nefesin genzini doldurduğunu, dudaklarının usulca kıvrıldığını bir kez hissedince hep istersin.

Duyduğum cümle karşısında dudaklarım hafifçe aralandı. Hissettiğim duyguyu hissettirebilmenin müthiş hazzını aldım o kısacık anda. Ona fısıldadığım cümleyi şimdi bana sunuyordu. Konuşmak için dudaklarımı biraz daha araladım ama ne diyebileceğimi kestirmek zordu.

Ares yanağını omzumdan ayırdığında yavaşça başımı kaldırdım. Kazağım görüş alanımı doldurduğunda dudaklarımı birbirine bastırıp elinden aldım. Sanırım şuan susmak daha anlamlı olan tek şeydi. Kazağı üzerime geçirip ayağa kalktım. Yüzüme düşen saçımı kulağımın arkasına usulca sıkıştırırken etrafı incelemeye başladım.

Kırmızı koltukların üzerine serpilmiş beyaz gül yaprakları salonun ortasındaki masanın kırmızı örtüsünün üstünüde süslüyordu. Ahşap zeminin üzerine küçük süs mumları yerleştirmiş ve duvar diplerinide büyüklü küçüklü çeşit çeşit mumla süslemişti. Masanın üzerinde iştah açıcı güzellikte bir çok yemek servise hazır bir şekilde beklerken masanın ortasındaki zarif vazoda yine beyaz güller vardı. Bir kaç adım atıp masaya doğru yaklaşmaya başladığımda Ares'in sesi kulaklarıma doldu.

"Ne içersin?" Diye sorduğunda başımı omzumun üzerinden ona doğru çevirdim.

Siyah televizyon ünitesinin önünde duruyordu. Elindeki küçük kumandanın tuşuna bastığında müzik sesi odaya dolmaya başladı.

"Ne önerirsin?" Diye sorduğumda kumandayı üniteye bırakıp başını bana çevirdi. Dudakları yukarı kıvrılırken bana doğru gelmeye başladı. Yanıma ulaşana dek loş aydınlatmanın yansıdığı yüzündeki gülüşü izlemekten alıkoyamadım kendimi.

Yanıma gelip kibarca elimi bel boşluğuma yerleştirip beni masaya doğru yönlendirdiğinde ona eşlik ederek adımlamaya başladım. Ares bugün fazlamı tuhaftı? Ve en önemlisi bu beni mutlumu ediyordu? Sorularımın cevaplarını umursamak yerine benim için çektiği sandalyeme oturdum. Ares masadakilerden tabağıma servis etmeye başladığında onu izleme devam ettim.

"Kırmızı şarap?" Diye sordu elindeki şarap şişesini hafifçe kaldırarak. 'Olur' anlamında başımı salladığımda kadehlere içkileri doldurmaya başladı.

Romantik bir akşam yemeği ve.. Ares. Aslında birbirine yakışan iki terim gibi duruyordu. Ares'e herşey'in yakıştığını kabul etmem lazımdı belkide. Üzerindeki siyah kazak, bacaklarını saran kot pantolon, dağınık saçlar, serseri bir görünüş, kusursuz bir çehre, muzip gülüş.. Herşey ona fazlasıyla yakışıyordu.

Ares karşımdaki sandalyeye geçip oturduğunda gözlerimi kırpıştırıp oturuşumu dikleştirdim. Bakışlarımı Ares'ten çekip tabağıma eğdikten sonra çatalı alıp ete batırdım.

"Yemek yapmayı kimden öğrendin?" Diye sordum merakla. Ares bakışlarını kısa bir an yüzümde gezdirdikten sonra tabağına bakmaya başladı.

DAĞILMIŞ (Tamamlandı)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!