365/17 - 137 - NA PLZEŇ

15 0 0
                       

17.KVĚTNA 2017 - NA PLZEŇ

"Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!" - v duchu této nesmrtelné hlášky dua Š+G jsem vyrazil na náročnou pracovní cestu do zápodočeské metropole

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

"Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!" - v duchu této nesmrtelné hlášky dua Š+G jsem vyrazil na náročnou pracovní cestu do zápodočeské metropole.

Můj pracovní program čas od času nabídne jak jednodenní, tak vícedenní pracovní cestu. Ta druhá varianta nastala nyní.

Parťákem v daleké cestě mi byl hlinecký kolega. Je až fascinující, jak podobné až totožné příběhy známe ze svých profesí. Oba jsme za několikahodinovou cestu jeden druhému nabídli konkrétní pracovní trable ze svých míst a kdybychom prohodili zcela nahodile obě města, tak by to nemělo vůbec vliv na děj, jen by se změnily jména osob, které příběh provázely.

Ale abych neměl den jen v té podobě pracovní a vážné, tak mi příjezd na hotel oživil dojem z jinak hodně náročného prvního pracovního dne na daleké pracovní cestě.

"Tady jsou vaše doklady, snídaně podáváme od půl sedmé v hotelové části A, přímo za Vašimi zády. Číslo Vašeho pokoje je 1103," poslouchal jsem trpělivě drobnou recepční a rozhlížel se po rozlehlé hotelové hale.

"Jen cesta k Vašemu pokoji je trochu kostrbatější. Vstupním portálem, kterým jste právě přišel, vyjdete z hotelu zase ven. Přejdete celé parkoviště. Po jeho pravé části minete fontánu, budovy B a C a od remízku, který se Vám objeví za kuchyňovou částí našeho komplexu je vstup do budovy D. Tam máte připraven Váš pokoj. V 1.patře. Pokud byste potřeboval výtah, je třeba celou budovu obejít a vstoupit do ní ze severní části."

Hltal jsem každé slovo a snažil se udržet návod. Můj hlinecký kolega pobaveně glosoval, abych "U Domažlic nezapomněl odbočit vlevo" a sám zamířil do svého pokoje pár kroků od recepce. "To víš hochu, jsme větší město než vy..." a ponechal mne se smíchem svému osudu.

Nutno přiznat, že návod recepční byl tak detailní, že jsem svůj pokoj dobře a bez komplikací našel. Navíc jsem si i ověřil, že abych stihl večeři, snídani a samotný kongres, který začíná zítra, tak vždy cca 20 minut před akcí bude fajn vyrazit na turistický pochod.

Takže můj pomyslný Vávro, dorazili jsme "NA PLZEŇ". Ještě že to není ten povídkou přibarvený VÝLET S LOMCOVÁKEM :)

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat