365/17 - 118 - ZASNĚŽENO

22 0 2
                         

28.DUBNA 2017 - ZASNĚŽENO

Pranostika na dnešní den praví: "Mrzne-li na svatého Vitala, mrzne ještě 40 dní

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Pranostika na dnešní den praví: "Mrzne-li na svatého Vitala, mrzne ještě 40 dní." Tak to teda asi bude síla. Ráno v Hlinsku jsem startoval den pohledem zpoza záclony. Nějak jsem to neuměl vstřebat: Za dva dny je květen, máj - lásky čas a ono je nasněženo 5 cm sněhu a omrzlé chodníky...

Následoval náročný pracovní den. Složitá a těžká jednání pro obě strany jakoby sníh za okny inspiroval. Nic není nemožné. Chvíli mráz, chvíli naděje, že už "bude jaro" ve vzájemném obchodním vztahu. Tak uvidíme. I těžká jednání mohou mít v budoucnu překvapivě snadné výsledky.

Příjezdem domů se pro mne však sníh stal malicherným. Člověk může být háklivý na cokoliv. I já mám své ješitné neduhy. Ale toto?

Kdo mne čte pravidelně, tak mne jistě chytí sem tam na nějaké té pravopisné chybě či překlepu. Ač se snažím své texty číst tam i zpátky, tak přesto neuniknu občasnému pochybení. Je to ostuda, ale věřím, že mi mé občasné neduhy a chybičky s přimhouřeným okem prominete.

No a kromě "vodpadu" tak i občas přispívám do našeho městského zpravodaje. A to mi věřte, že než pošlu text do redakce řeším každé písmenko, mezeru, obrat. Pravopis, pravopis, pravopis... A teď pomíjím i obsah samotný, který je vždy dalším a dalším nezbytným předmětem mého zkoumání.

A teď si to celé spojte. Tušíte? Podle mne ani v nejbujnější fantazii ne.

Tak tedy: 

- poslal jsem krátký článek do městského zpravodaje

- asi stokrát jej zkontroloval po obsahové stránce a i z pohledu pravopisu

- redakce jej přijala a poděkovala za přijetí

- grafička jej zařadila do vydání

- redakční rada posoudila celé vydání a schválila vydání čísla včetně mého článku

- tiskárna zpravodaj vytiskla

- distribuce proběhla - 2200 výtisků je u svých čtenářů

- jedno dílo je i u mne

A můj článek BYL UPRAVEN! Ne mnou. Bez mého vědomí. Kýmsi. Nevím kým. A... onen génius, který článek upravil, mi tam vytvořil HRUBKU! HRUBOU CHYBU! Jak si mohli dovolit mi upravit můj text bez mého vědomí? Jak mohli ze mne udělat češtinářského zoufalce? Takhle? Neskutečný podraz na mé osobě... Nikomu nikdy nevysvětlím, že to není moje chyba. "Hnus fialovej", opravdu...

Jako kdyby nasněžil na jarní krajinu sníh....

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat