Chapter 14

23.9K 694 27

,,Kurva videli ste to?" skríkol Louis a nepríčetne sa díval na pobehujúcich hráčov na ihrisku.

,,Videli ste to? On tu skurvenú bránku netrafil," kričal až mu preskakoval hlas. Celý zápas tu takto vrieska. Je pár minút do konca a hoc Liamov tím vyhráva, Louis chce, aby dali piaty gól, aby to bolo pekné číslo Celkom mu nerozumiem.

,,Prepána veď vyhrávajú Louis," ohriakla ho Sophia zatiaľ čo ja som sa na neho len nepríčetne dívala. Nevedela som, že je to taký fanúšik futbalu. Je to typický chlap, ktorý sa nervuje len kvôli hre. Je ako Liam. Vždy keď pozerali s otcom zápas a náš tím prehrával, vrieskali a to obaja. Nikdy sme to s mamou nechápali ako sa môžu takto vžívať do niečoho takého? Nie že by to mňa nudilo, no neprežívam to tak veľmi. Ak náhodou prehráme, tak mi stačí chladený pomarančový džús a som znova v poriadku, zatiaľ čo Liam sa z toho spamätáva celý týždeň. Keď sme ešte chodili do školy a školský tím prehral bolo to na nevydržanie. Musela som sa mu oblukom vyhýbať. Je to strašný nervák, čo sa týka športu. Nejde iba o futbal. On je nervózny aj z hokeja, basketbalu či ragby.

,,To je fuk, že vyhrávajú ja ten piaty gól chcem. Keď už im majú nakopať zadky tak poriadne," zvrieskol pričom nespúšťal pohľad z ihriska.

,,Nemali sme ho sem brať," poznamenala Eleanor a ja som sa zasmiala.

,,Prečo ste ma nevarovali?" opýtala som sa ich.

,,Sami sme nevedeli, že je až taký fanúšik. Vieš on nikdy na takomto zápase nebol. Užíva si to viac ako by mal," oznámila mi Sophia.

,,Do pekla on ju zas minul. Videli ste to? On tu skurvenú bránku minul," znova kričal a chytil sa za hlavu pričom si zašiel do vlasov a prehraboval sa v nich. Jednu vec som vedela určite. Louisa už na žiadny zápas nevezmem. Ľudia naokolo nad ním krútili hlavami a pozerali ako na blázna. Nikto nechápal jeho vyčíňanie. Liamov tím viedol o dva body takže výhru mali istú keďže do konca zostávalo pár minút. Mala by som si na Louisove správanie zvyknúť.

***

Štadión sa pomaly vyprázdňoval a väčšina fanúšikov odchádzala v podnapitom stave. Bola som si vedomá toho, že to neostane len pri tomto a chystajú sa opiť ešte viac. Výnimkou nebol ani Louis, ktorý do seba tiež nalieval. Nechápala som odkiaľ má tú ploskačku. Nič si nekupoval a celý čas bol s nami. Bol to okamih. Najprv ju nemal a keď som sa o pár minút na neho cez zápas pozrela odrazu ju držal v rukách a nalieval to do seba.

,,Louis odkiaľ to máš?" opýtala som sa ho keď sme schádzali z tribúny dole na ihrisko. Odo mňa prešiel pohľadom na ploskačku. Čudne na ňu hľadel a potom sa pozrel opäť na mňa.

,,Ja ani neviem, Jednoducho sa mi odrazu ocitla v rukách," povedal zamyslene a na chvíľu stíchol pričom som z neho nespúšťala pohľad.

,,Možno som čarodejník," povedal s priblbým úsmevom a ja som sa na neho ustarane zahľadela. Sophia vybuchla do smiechu a Eleanor sa tvárila asi tak ako ja.

,,Nie si Louis," povedala vážne Eleanor.

,,Ó naozaj? A ako by sa mi do tej ruky asi dostala?" odfrkol si.

,,No napríklad tak, že nejaký opitý blbec ti to podstrčil. Bolo tu toľko opitých ľudí vôbec by som sa nečudovala, ak by to tak bolo," povedala Sophia.

,,Ale prosím ťa. To už ten čarodejník je uveriteľnejší než toto," pretočil očami a nalial to do seba. S El a Sophiou sme si vymenili čudné pohľady.

,,Louis myslím, že by si to nemal piť. Ktovie kto z toho predtým pil a čo v tom presne je. Čo ak ti z toho niečo bude?" opýtala sa ho Eleanor a podišla bližšie k nemu. On sa na ňu usmial a objal ju okolo pliec.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now