76 - Hakikat ve Yalan (III)

66 35 4

"Sakin ol şampiyon! Tabi ki dikkat ederim. Bir sonraki partimin kraliçesini korkutmak istemem." dedi Kenan, askıya aldığı sırıtışını tekrar ortaya çıkararak. Kenan ellerini açarak Melis'e arkadaşça sarıldı ve Melis'i kendine doğru usulca çekti. Kenan'ın, Melis'e olan her yakınlaşması Uras'ı çıldırtıyordu. Şuan onun yanağının sol tarafına sağlam bir yumruk indirmek için her şeyini verebilirdi.

Birden herkesin dikkati dağıldı. Tüm gözler havuz bahçesine girmekte olan yeni konuklara bakıyordu. Sonunda beklenen isimler partiye gelmişti. Bunlar Burak ve sadık korumalarıydı. Uras hepsini tanıyordu. Market gecesi yaptıklarını hala unutmamıştı. Burak'ın parti alanına girişini gören Kenan, kollarını Melis'ten çekti ve müsaade isteyerek eski okul arkadaşını karşılamak için yanlarından ayrıldı.

"İşte şimdi bittik." dedi Melis, kaşlarını yukarı kaldırarak. Ardından Uras'a baktı ve: "Uras istersen eve dönebiliriz." dedi. Uras başını her iki yana sallayarak:

"Hayır." diye cevap verdi. "Rahat ol Melis. Endişelenecek bir şey yok."

"Burada önemli olan senin rahat olman, benim değil." dedi Melis. Uras şarabından uzun bir yudum alarak bardağını bitirdi.

"Rahatım Melis. Hiç olmadığım kadar hem de." dese de yüzündeki gerginlik aksini ifade ediyordu.

Ceyda, Nisa ve Bora, Burak ile Uras'ın arasında geçen olaylardan haberdarlardı ve olacaklar konusunda onlar da Melis gibi tedirgin görünüyorlardı.

Burak, Kenan'la olan sohbetini bitirdikten sonra arkasına aldığı üç adamıyla birlikte piste doğru yaklaşmaya başladı.

"Eyvah!" dedi Ceyda. "Yanımızdan geçecekler."

Ortam bir hayli gergindi. Her ne kadar insanlar dans edip, ilgilenmiyor gibi görünseler de, Burak ve Uras'ı kaçamak gözlerle takip ediyorlardı. Burak yürüyerek yaklaştı ve Uras'ın yanından onlara bakmadan geçti. Melis içinden tam derin bir oh çekmişti ki Burak aniden durdu ve arkasına döndü. Uras'ı delici bakışlarıyla süzdü ve sonra başını yukarı ve aşağı doğru tehditkâr bir eda ile hareket ettirerek tekrar önüne döndü, diğer arkadaşlarının arasına karışarak gözden kayboldu. Uras'ın yüzünde ise en ufak bir korku belirtisi yoktu. Her ne kadar bir kargaşa çıkacağından çekinse de herkesin onu izlediğinin farkındaydı ve bunu belli etmek istemezdi.

"Oh! Şükür!" dedi Ceyda, derin bir nefes çekerek.

"Ben içkileri tazelemeye gidiyorum." dedi Uras. Bora, Uras'ı kolundan tutarak uzaklaşmasını engelledi.

"Uras, istersen ben alayım dostum. Sen burada kal." dedi. Uras dönerek Melis'e baktı. Melis onaylarcasına kafasını sallayınca:

"Peki Bora. Eğer zahmet olmazsa." dedi ve yerine geçti. Bora boş kadehleri alarak tekrar doldurmak üzere gruptan ayrıldı.

Uras'ın sıkıntılı halini gören Melis, onun yanına yaklaştı ve onu elinden yavaşça tuttu. Kulağına yaklaşarak sadece onun duyacağı şekilde:

"İyi misin?" diye sordu.

"İyiyim Melis. Biz eğlenmemize bakalım."

"Sanki biraz rengin solmuş ama."

Uras, Melis'e baktı ve gülümsedi.

"Melis yapma! Ondan korkmadığımı biliyorsun."

"O zaman sana bir şey soracağım. Sen beni az önce kıskandın mı?"

Uras anlamamış gibi davranarak kafasını salladı.

"Ne zaman kıskandım?"

"Hadi bana numara yapma. Kenan'dan bahsediyorum. Bana sarıldığında neredeyse delirecektin, kabul et."

Uras bir an duraksadı ve sonra:

"Tabi ki hayır." dedi. "Nereden çıkardın bunu?"

"Sesini yükselttin. Hepimiz duyduk."

"Ya tamam... Sesimi biraz yükseltmiş olabilirim, ama baban seni bana emanet etti. Unuttun mu? Sana öyle laubalice davranmasına izin veremezdim."

"Ya neden itiraf etmiyorsun? Derin Koy'da yaptığın itiraflar gibi... Hani zamanı ne yapıyordun? Görece..."

"Görecelendirebiliyorum."

"Ha evet. İşte o... Şimdi söylesene beni kıskandığını."

"Of Melis! Evet. Ben... Seni kıskanmış olabilirim, sanırım." dedi Uras. Bunu duyan Melis'in halinden gayet memnun bir hali vardı. Uras'a iyice yaklaştı ve yanağına bir öpücük bıraktı. Yanağındaki küçük ıslaklığı hisseden Uras utandı ve birden ne yapacağını şaşırdı.

"Vay canına!" dedi içinden. Bu öpücük ona çok iyi gelmişti.

Uras ve İlk Yolculuk (Yakında Raflarda)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!