Chapter 13

23K 694 34

,,Pretože som to povedal Tara," mykol plecami a povýšenecky sa usmial.

,,Neostanem pokiaľ mi nepovieš dôvod," povedala som rázne pričom sa na nehe mračila? Prečo by som tu mala zostávať? S ním? Robí si zo mňa žarty? Mám možnosť stráviť večer so svojimi priateľmi a chlapcom, ktorý ma pozval von, je milý a určite ma urážať nebude.

,,Kvôli práci," odpovedal vážnym hlasom a ja som pozdvihla obočie.

,,Ale ja končím o piatej poobede? Prečo by som tu mala ostávať?" opýtala som sa ho nechápavo.

,,Kvôli tomu projektu Tara takže nikam nemôžeš ísť," pobavene sa na mňa pozeral.

,,Na ten projekt máme veľa času a nemyslím si, že je kvôli tomu potrebné ostávať v práci po skončení pracovného času," povedala som svoj názor a nemienila som ho zmeniť. Harry mi neprekazí dnešný večer. Bola som pevne rozhodnutá, že na zápas a so Zaynom von pôjdem. Nastalo niekoľko minútové ticho pričom on na mňa hľadel ako by som mu zjedla večeru. S pocitom, že som vyhrala som sklonila hlavu k náčrtom.

,,Lenže čím skôr ten projekt urobíme, tým skôr spolu prestaneme pracovať a ja sa nebudem musieť dívať na...." premeral si ma keď som zdvihla hlavu a pozrela na neho.

,,Dnes večer pôjdem na zápas a so Zaynom už som sa rozhodla," snažila som sa znieť pokojne. Nechcela som a ani sa mi nechcelo hádať sa s ním. Nepotrebovala som, aby mi skazil náladu ako to vždy vedel.

,,Mňa nezaujíma, že si sa rozhodla. Je mi to úplne jedno, že ty si sa s niekým dohodla ísť vonku. Dnes ostaneš tu," znel rozkazovačne čo mňa donútila k ironickému úškľabku.

,,Nie si už môj nadriadený. Nemôžeš mi hovoriť čo mám robiť," pripomenula som mu pokojne. Jeho oči viditeľne stmavli a prisahala by som, že sa v nich zablyslo. Uvedomila som si, že ho mojim pokojným prístupom štvem. Rozhodne sa ma znova škrtiť? Za obe konce šálu som potiahla čím sa mi pevnejšie ovil okolo krku. Prudko sa narovnal a nespúšťal zo mňa zrak.

,,Aj tak nikam nepôjdeš," zasyčal, obišiel naše stoly a sadol si za stôl. Iba som pokrútila hlavou.

,,Mimochodom kedy mi chceš kúpiť nový laptop?" rýchlo zmenila tému a ja som na neho pozrela čí to naozaj myslí vážne.

,,Včera si mi ho rozbila takže očakávam, že svoju škodu napravíš," pokračoval a ja som sa zhlboka nadýchla.

,,Ak si vieš kúpiť košeľu, ktorá ešte nie je ani vo výkladoch obchodov, tak si vieš kúpiť aj nový laptop," zahľadela som sa na neho keď zodvihol hlavu a pozrel na mňa. Pery zomkol do tenkej čiary a svoje pekne tvarované obočie ešte viac skrčil. Čakala som od neho protiútok. Úder pod pás. Hocičo čím by ma zmietol ako to robil vždy.

,,Rozbila si mi ho musíš mi kúpiť nový," povedal rázne.

,,Ale to nie je pravda. Ak by si sa mi ho nepokúšal vytrhnúť a odpovedal na moju otázku nič sa nemuselo stať," protirečila som mu a škaredo na neho hľadela.

,,Jasne som ti povedal, že na moje veci siahať nebudeš," zasyčal a prisahám, že ak by sa dalo pohľadom zabíjať, už by som ležala mŕtva na zemi.

,,Čím sa dostávam zase k tomu, že si strašne nepríjemný a necitlivý človek," nespokojne som na neho hľadela. Naše rozhovory s Harrym boli zvláštne. Väčšinou si len nadávame a...vlastne nie väčšinou a nie my on mi nadáva a to neustále. Chce sa mu neustále ma urážať a navážať sa do mňa? Moja najčastejšia otázka je: Vyžíva sa v tom? Robí mu to dobre?

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now