365/17 - 105 - BÍLÁ SOBOTA

17 1 3
                         

15.DUBNA 2017 - BÍLÁ SOBOTA

DUBNA 2017 - BÍLÁ SOBOTA

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Tak tu byla BÍLÁ SOBOTA. Už včera večer jsem si o ní přečetl na webu České tradice: "Před východem slunce bylo třeba vymést čistě stavení, aby se v něm nedržel hmyz. Metlo se novým koštětem, aby bylo stavení celý rok čisté. Na mnoha místech bylo zvykem vyjít na zahradu nebo do sadu, třást stromy a probudit je tím k životu."

Takže: před východem slunce jsem rozhodně nikam nevyrazil. Stydím se, že nedržím tradice svých předků, ale sobota a ještě stále bez dětí... to prostě žádný východ slunce a jeho tradice BÍLÉ SOBOTY nepropojí. 

S manželkou jsem u snídaně probral fázi "metení stavení", což mělo za následek mé vyhoštění na zahradu se slovy: "Běž laskavě sám třást stromy na zahradě nebo tě probudím k životu já a po svém." Ani ona nedrží tradice.

I když. Zatímco já bloumal po dvorku, tak z domu zazněl zvuk vysavače. "Jo jo, hmyz u nás nebude," blesklo mi hlavou.

Stromy nemáme, tak nebylo čím třást. Vyvezl jsem sekacího pomocníka a začal kosit rozlehlé louky našeho pozemku. Poté následovaly hrabičky a odmechování jarní travičky. Krása pohledět.

Výborný oběd, návrat mladší dcery domů, návštěva hokejbalu, návrat starší dcery domů,... prostě idyla. Jsme tak komplet. Já a mé ženy. Končí půst. Končí BÍLÁ SOBOTA.

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat