365/17 - 104 - ZELENAT

15 0 0
                         

14.DUBNA 2017 - ZELENAT

Pranostika na dnešní den praví: "Na svatého Tiburcia má se všechno zelenat!" A taky že se zelená! ZELENÝ ČTVRTEK byl sice včera, ale dnes příroda ukázala svoje kouzlo

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Pranostika na dnešní den praví: "Na svatého Tiburcia má se všechno zelenat!" A taky že se zelená! ZELENÝ ČTVRTEK byl sice včera, ale dnes příroda ukázala svoje kouzlo. A bylo jí jedno, že je VELKÝ PÁTEK.

Naše generalita rozhodla povýšit dnešní den na státní svátek a tak po dlouhé době nemohl za moje vstávání budík. Spánek byl tak díky tomu delší a náležitě vydatný. Přesto pohled do zrcadla při ranním vstávání nebyl moc optimistický. Vypadal jsem nějak zelený...

Naštěstí dobrá snídaně, ranní káva od ženy a romantický film na TV Baranadov mne vrátili krev do žil a i náležitou barvu. S chutí jsem tak zamířil na naši rozlehlou zahradu trávit dopoledne prací "kozla zahradníka".

Můj harmonogram mi nabídl teprve první den po zimě, který jsem mohl zasvětit našim plantážím. A tak na úklid toho bylo hodně. I vánoční stromeček čekal na likvidaci. 

K mé ušlechtilé práci mi začalo hřát sluníčko. Okolo našeho plotu prošly davy procházejících se skupinek. Všichni v družných rozhovorech. Klid a pohoda doslova čišel vůkol.

A to až do doby, než se romantickou krajinou zalitou sluncem prohnal šílenec na čtyřkolce bez výfuku. Svítivá zelená kombinéza a vytuněná "kráva" zcela změnili náladu dne. 

A to jsem si říkal, že travička je se sice začíná hezky ZELENAT, ale nebudu klid dne ničit sekačkou. To by nebylo vůči sousedům fér. "Bože, co to je za vola!" vytrhl mne z rozjímání soused. Musel jsem mu dát za pravdu.

Po dobrém obědě a ještě lepším a povedeném sportovním klání v mém oblíbením gaučingu přišel nápad ženy: je krásně půjdeme na procházku!

Udělali jsme dobře. Nejen, to že jsme šli, ale i to kam jsme šli. Žádné město, žádné chodníky, ani žádné parky. Jen do luk a hájů - vždyť se prostě kolem nás začalo vše ZELENAT!

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat