365/17 - 097 - PIZZA

22 1 0
                         

7.DUBNA 2017 - PIZZA

Tak jsem dnes měl to štěstí, že jsem vyslechl úžasný dialog

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Tak jsem dnes měl to štěstí, že jsem vyslechl úžasný dialog. Zkuste si představit scénu: výrobna pizzy, pultové objednávky, pizza do krabice, za pultem prodavač, za jeho zády lehce korpulentní kuchařka.

On: "Růžo, jednu Primaveru"

Ona: "Staníku beru, už jedeme, už to frčí."

On: "Jo a volali nějaký Kokyovi, že prej chtějí sýrovku bianko. Jen nějak nechápu kombinaci - quattro formagi a bianco..."

Ona: "Hele, náš zákazník, náš pán! Já jim to udělám na půl. A tu sýrovku vezmu na smetanovým základě jo?"

Stál jsem v rohu pizzerie a čekal na svou chuťovku. Objednáno jsem měl. Vybrání té správné pizzy bylo sázkou na jistotu. Nenápadný dialog obou pracantů však začal mít své opravdové obrysy.

Do vůněmi provoněného prostoru vešel dvoumetrový chlap. Zamračený, ušpiněný. Ramena široká. Já se raději posunul více do rohu. Nechtěl jsem překážet.

Hromotluk: "Tak co, máš to hotový?"

On: "Dobrý den, co máte na mysli prosím?" Ona jen šeptla: "Mám volat poldy?"

Hromtoluk: "Co to meleš náno? Jsem Koky! Objednal jsem si jednu pizzu, sejrovku. Dcera se po tom může utlouct."

On: "Tak to už chápu. Malý moment. Tady je připravena."

Otevřel víko krabice a ukázal připravenou čerstvou pizzu. Hned provoněla malý prstor před pultem. Hromotluk znatelně přivoněl a přikývl.

On: "120 Kč"

Hromotluk: "Co to na mne zkoušíš kuchto? Neznáš pojem bianko-šek? Jsem přeici volal, že chci bianko! Ve středu mi přijdou dávky. Nic ti nezůstanu viset, přijdu zaplatit patnáctýho. To dostanem na sociálce many..."

Popadl krabici a odkráčel hrdě z prodejny. Prodejce mi s vykulenýma očima, ale bez jakéhokoliv slova, podal mou krabici s pizzou. Neměl jsem ani já, ani on slov.

Zpoza rohu se vyklonila jeho kolegyně: "Ty teď mě napadá. Že on nechtěl půlenou pizzu? Že chtěl asi jen sýrovku, co? Ježíš, ten až zjistí, že v tom má jinou pizzu, tak nám ty dávky nepřinese..."

Položil jsem dvoustovku na pult, popadl krabici a vyrazil k domovu. A pak že svět je svázaný pravidly...

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat