35-Nişan

3.2K 134 1

Onu onaylayıp kollarımı düzeltip prensesin yanına yöneldim. Her adımda heycanım biraz daha artıyor. Odaya gelince kapının önünde derin bir nefes aldım. Huh! Evet hazırım.

Odaya girince gözlerimde ki heycan sinire kıskançlığa dönüştü. Bu manzarayı hiç sevmedim! Ve eğer biri beni sakinleştirmezse ben kötü şeyler yapacağım! Çok kötü şeyler!

---Doruk---

Yatakhaneye erkenden kendimi kapattım bugün. O sarı ve sevgilisi nisanlanıyor. Evliliğe ilk adım! Niyeti ciddiymiş demek ki. Bu kadar acele etmelerine de bir anlam veremiyorum. Onlar tanışalı çok uzun zaman olmadı ki niye acele ediyorlar?! Tabii buldu dünya güzeli bir kızı kaçırmak istemiyor. Sevgililiği uzatsaydı birazcık belki ayrılırlardı. Off ne diyorum ben ya! Ne kadar bencil oldum ben böyle? İnsanların ilişkilerinin bitmesini isteyecek bir çocuk değildim ben! Ne oldu şimdi bana bu hale geldim! Eğer buysa aşk istemiyorum ben! Benden uzak olsun!

Derin bir nefes alıp yıldızlara çevirdim gözlerimi. Ne kadar güzeller böyle. Ve bir o kadar çok. Eminim şu ışıklar olmasa daha çok olurlardı. Kapkaranlık bir yerde sırt üstü yatıp hepsini saymak isterdim. Gözlerimi kapadım bu hayalle. O an benim yanıma bir ufaklık yattı aynı benim gibi sırt üstü. Ellinin birini havaya dikip saymaya başladı. Bitmeyeceğine karar verip kıkırdadı sonrada. Ondan sonra benim elimi de indirip boncuk boncuk baktı deniz gözleriyle. Sonra iyice sokuldu bana masal anlatmamı istedi. Kırmadım bende onu deniz gözlerine öpücük kondurup en sevdiğini anlatmaya başladım. Elbette başkası değil, deniz gözlüm bu. Hayallerime girecek kadar özledim onu. Bir haftadır her fırsatta yalıya gitti. Doğru dürüst göremedim. Bugün de götürdüler nişan için. Yarın pazar ve büyük ihtimalle bu gece orda kalacak. Akşama kadarda gelmez şimdi. Yanımda olsaydı keşke. Onunla olmak çok iyi geliyor bana.

Gözlerimi açtım özlemle. Derin, ta çigerlerimin en dibine inen bir nefes aldım. Ben nefesimi geri vermeden Kumsal göründü bahçede. Koşa koşa geliyor yanıma. Hayal sanıp gözlerimi kıprıştırdım ama değil. Gerçek olduğunu kavrayınca hızla çıktım yatakhaneden. Koridorda karşılaştık.

"Doruk!"

Dedi beni görünce. Boynuma atladı bende sıkıca sarılıp ayaklandım onunla.

"Seni çok özledim gamzelim."

Deyip öpücük kondurdu gamzelerime.

"Bende seni çok özledim deniz gözlüm."

Dedim sulu sulu öpmeden. Kıkırdayıp iyice sokuldu kucağıma.

"Uyuyacak mısın hemen?"

"Yok. Bahçeye gidelim mi? Yıldızlar çok güzel bugün."

Yıldızlar deyince aklıma demin ki hayalim geldi. O zaman hayalimdeydi deniz gözlüm şimdi yanımda. Bana bakışını, nefes alışını, sıcaklığını hissedebiliyorum. Onunla yeniden canlanıyorum.

"Olur deniz gözlüm. Birde şarkı söylerim sana. Yıldızların altında diye. Tam olur."

Deyip sırıttım bahceye yürürken. Deniz gözlüm telaşla gözlerini kocaman açtı.

"Gerek yok Doruk. Sen konuş daha makbule geçer."

"Sesimi beğenmiyor musun sen?"

"Ben beğeniyorumda başkaları beğenmeyebilir. O yüzden."

Dedi sırıtırken. Bu kızın dilbaz hallerine bayılıyorum. Bahçeye çıkınca serin olduğunu hissettim ve kaşlarım çatıldı. Deniz gözlüm üşür bu havada.

"Hava serin üstüne bir şey alalım."

Dedim duraksarken. Deniz gözlüm hayır manasında başını salladı.

CAN SUYU'M (Tamamlandı)Where stories live. Discover now