Buket...

7K 538 396
                  Herkese Merhaba,
Hikâyemizde aslında Alev ve Ela ön planda olacaktı ama Buket'e kıyamadım o da artık ana karakterlerimizden biri. Bakalım bu üç kadın bize ne gibi güzellikler getirecek... 

Sevgiler,'Günaydın sevgilim... Keşke hayat her gün böyle... Senle dolu aşkınla dolu olsa... Keşke hayat her gün böyle...' diye çalan alarmı erteleyip kafasını yastığın altına gömen Buket beş dakika sonra güne gözlerini aynı melodi ile açtı.


Yattığı yerden doğrulup gerindi, bugün doğum günüydü artık 3'lü rakamlara geçiş yapmıştı. İlk aşkı Kenan'dan sonra hayatının en uzun ilişkisini Çağrı ile yaşıyordu. Gittiği dans kursunda eş olmuşlardı. Kurs arkadaşları ile doğum gününü kutlayıp dans ettikleri gece. Eğlendikleri kulüpte bulunan bir adamın Buket'le dans etmek istemesi üzerine suratına yumruk atıp o benim demişti. Bugün hem doğum günü hem de sevgilisi ile birinci yıllarıydı.

Hemen en sevdiği Latin ezgiler kanalını açıp duş almak için banyoya gitti... Bugün ayrı bir güzel olmalıydı.

Duştan çıkıp ocağın altını yaktığında çalan melodi ile gülümsedi, 'Benim annem, canım annem beni al kollarına,' Saat tam 07.48 olmalıydı annesi hiç bıkmaz her yıl tam doğurduğu saatte arardı kızını...

Telefonu açıp tam alo diyeceği anda "İyi ki seni yapmışız, iyi ki doğdun, iyi ki bizim kızımızsın prenses," dediklerinde dolu gözlerle, "Sizi çok Seviyorum, iyi ki benim ailemsiniz. Sizi çok özledim," dedi istemeden de olsa sesi titremişti...

"Kuzum, bak o ses titredi, gözler dolmuş musluklar açılmaya hazırdır ama ağlama demeyeceğim. 30 yıl önce bugün de ağlayarak başlamıştın hayata... Hayat acı, tatlı, komedi ve dram birçok sürpriz hazırlamıştır sana biz eminiz ki sen en iyilerini çekip alacaksın içinden. Her zaman arkandayız eşek gözlüm," diyen babasıydı.

"Artık yaş 30 oldu biz torun sevmek istiyoruz yok mu birileri Buket," sorusunu soran tabii ki annesiydi.

"Anne senin bana erkeklerden uzak dur demen lazım," diyen Buket'e "Kızım tanımadıklarından çikolata almaman gereken yaşı geçtin," dedi babası...

Bir süre kahkaha atan üçlü telefonu kapattıklarında evin salon duvarındaki aile fotoğrafına bakıp uzaktan öpücük atıp. 'SİZİ ÇOK SEVİYORUM İYİ Kİ BENİM AİLEMSİNİZ' diyerek hazırlanmak için odasına geçti.

Buket'in anne ve babası diplomattı... Amerika'da doğan Buket, İlkokulu Fransa, Ortaokulu Fas, Liseyi İspanya'da okumuştur. Vatan hasreti ve kendi kültürünü öğrenmesi için anne ve babasının ortak kararına uyup babaannesinin yanında üniversiteye hazırlanmış ve Bilkent Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünü dereceyle tam burslu kazanmış ve okul ikincisi olarak mezun olmuştur.

Mezuniyetten 2 yıl sonra babaannesinin vefatı ve Ankara'da istediği gibi bir iş bulamadığı için İstanbul'a taşınmıştır. Beş yıldır Aydın Bey ile çalışıyor, uluslararası organizasyonlarda görev alıyor.

***

Minyon, esmer güzeli Buket, siyah kalem elbisesi, kırmızı stilettoları ve sade ama kırmızı ruju ile göz alıcı olan makyajını tamamlamıştı. Ah o uzun siyah saçlar her zamanki gibi topuz tokası yardımı ile toplanmıştı.

www.askiariyorum.comHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin