Chapter 10

24.1K 675 34

,,Úprimnú sústrasť," Josh mi položil ruku na plece a jemne ho stlačil, pričom sa tváril ľútostivo. Pery zomkol do tenkej čiary a sústredene na mňa hľadel. Zamračila som sa.

,,Nepreháňaj," povedala som a do krabice som vložila ďalšie svoje veci. Nebolo ich tu veľa keďže som tu niečo cez týždeň.

,,Nie je to fér. Potrestal nevinnú osobu," pokračoval Josh a pozrel na Louisa, El, Soph a Ashley.

Nevieš čo to je robiť so Stylesom projekt," ozval sa Louis. Zdá, že majú skúsenosti. Z ich rečí dedukujem, že sa mám načo "tešiť." No ja som dúfala v niečo iné. Keďže už nie je môj nadriadený nebude sa správať tak povýšenecky ako predtým. Alebo? Som priveľmi naivná?

,,Prestaňte. Harry nie je až taký strašný," ozvala sa Ashley a prešla ku mne.

,,Povedala až po uši zamilovaná Ashley do Stylesa," ozval sa Josh a na tvári sa mu črtal pobavený úškľabok. Louis sa zasmial a ja som pozrela na nahnevanú Ashley.

,,Drž zobák," zasyčala na neho.

,,Ale no ták. Len mi nehovor, žeby si si to s ňou nevymenila," podišiel k nej a skrížil si ruky na hrudi.

,,Už som povedala, že máš držať zobák," strčila do neho a obišla ho zatiaľ čo on sa smial.

,,Ak ti bude robiť zle pošli mi sms v tvare SOS a dobehnem tam v štýle superman," navrhol mi Louis a ja som sa okamžite rozosmiala.

,,Ale myslím to vážne," rozkošne sa usmial a ja som sa prikývla.

,,Určite to urobím ale hádam to nebude potrebné," škatuľu som vzala do náručia a ešte som Louisovi venovala úsmev.

,,Zastav sa niekedy u nás," El ma objala okolo pliec.

,,Pravdepodobne u vás budem dosť často," žmurkla som na ňu a ona so Sophiou sa zasmiali a súhlasne prikývli.

,,Možno prídem o takých 15 minút," povedala som ešte.

,,Ak sa ma nevytočí skôr," dodala som a to už prepukli v smiech všetci. Ešte som im kývla a odchádzala som z mojej býval kancelárie so škatuľou v náručí. Niekoľko párov očí na mne spočívalo. Nepochybovala som, že všetci vedeli kam sa chystám a niečo mi hovorilo, že to všetko vedeli od Molly. Za celý týždeň som s ňou prehovorila asi dva krát. Aj keď to bol len krátky zdvorilostný rozhovor typu: Ahoj, ako sa máš? Prechádzala som po chodbe ďalej pričom mi všetci uhýnali v zhone, ktorý tu od včera panoval. Zastavila som pred dverami a zhlboka som sa nadýchla. Chytila som kľučku a otvorila som dvere. Pohľad mi ihneď padol na Harryho, ktorý zdvihol hlavu a pozrel na mňa. Premeral si ma a ja som opäť zacítila tú nervozitu. Vždy som nervózna keď si ma on premeriava už len z dôvodu toho, že si o mojom vzhľade myslí to, čo si myslí. Pri ňom sa cítim vždy tak menej cenne a nepripadám si pekná ako mi to vraví Niall, či Zayn alebo Josh. Teda odkedy mi to povedal inak si už ani nepripadám a pri ňom je to ešte horšie. Prešla som k svojmu stolu a položila naň škatuľu.

,,Cítim, že si nervózna," prehovoril a ja som v jeho hlase počula istú dávku pobavenia.

,,Cítite zle," povedala som aj keď mal pravdu. Nahnevalo ma to. To na mne tak vidno?

,,Myslel som, že si už nevykáme," povedal a ja som si okamžite prehrala čo som mu povedala. Prinútila som sa na neho pozrieť a uvidela jeho zamračený pohľad. Aké "šokujúce."

,,Zvyk," mykla som plecom, pričom on nadvihol obočie.

,,Stále ma berieš ako nadriadeného." Nebola to otázka. Oznámil mi to. Odrazu som si uvedomila, že je divné keď mi odrazu tyká a ja mu budem tykať tiež. Popritom ako som vyberala svoje veci som cítila, že sa na mňa neprestajne díva, čo ma neuveriteľne znervózňovalo. Nerozumiem tomu. Pri nikom nie som taká nervózna ako pri ňom. No tak Tara. Je to len chlapec, ktorý ťa neznáša z dôvodu neznámeho. Kašli na neho a predstav si, že tu sedí napríklad Zayn alebo Louis. Uvoľni sa. Zhlboka som sa nadýchla a na stôl som položila fotografiu na ktorej som bola s Liamom. Boli sme fotení zhruba pred rokom a pol. Bolo to fotené po skončení jeho futbalového zápasu. Vyhrali a on bol taký šťastný, že sa nechal odfotiť. Spozorovala som prudký pohyb a vzápätí som videla fotku v Harryho rukách. Zamračila som sa a sledovala ho.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now