MATE x 21 - Accidents

393 37 9

Probudil jsem se až moc brzo. Na to, že předchozí noc se konal ples a můj nepovedený útok na Tommyho, mě to moc neunavilo.Tommy okamžitě strhl moji pozornost na sebe, protože místo toho, aby na mně ležel, tak ke mně seděl zády a díval se do prázdna.
Prsty jsem mu přejel po zádech. "V pohodě?"
"Umh-co? Jo, myslel jsem, že spíš," otočil se na mě a snažil se na mě zapůsobit svým hraným úsměvem. Nakrčil jsem ustaraně obočí a posadil se vedle něj.
"Okay, řekni, co tě žere." Jemně jsem položil dlaň na jeho stehno, ale hned jsem si to rozmyslel. Nepotřebuju, aby utekl.
Vzal si chvíli času, než se nadechl a bez toho, aby se na mě podíval, se zeptal: "Jsi naštvaný?"
"Měl bych být?" zatvářil jsem se zmateně. Pokrčil rameny a upřel na mě svoje pronikavé, hnědé oči.
"Nemám důvod se naštvat, sunshine," promluvil jsem k němu upřímně, "jsem rád, žes mi řekl ne. Nebudu tě do ničeho nutit."
"Díky," pousmál se na mě, "můžu se tě ještě na něco zeptat?"
"No?" zajímal jsem se.
Poznal jsem, že trochu zaváhal a na to jsem kývl hlavou, abych naznačil, ať začne mluvit.
"Tak... co tě donutilo zahodit tu masku bad boye?"
"Nevím, o čem mluvíš. Pořád jsem fucking bad boy," odpověděl jsem a mrkl na něj. Na chvíli stydlivě sklopil pohled. "Proč jsi najednou tak jiný? Tohle není moc jako Adam, kterého znám. Ne, že bych si stěžoval..."
"Yeah, souhlasím, asi nejsem typ člověka, co by si vyléval srdíčko ostatním." Schválně jsem přeháněl, aby pochopil, co myslím. Podíval jsem se na něj a viděl, jak mě poslouchá snad celým tělem, ne jenom ušima. "No, uvědomil jsem si, že místo utíkání a nasrání se za to, žes mi o sobě neřekl, bych ti asi měl pomoct. A taky jsi mi volal opilý od policie, takže jsem neměl moc na výběr, než tam za tebou jet a... čelit ti?"
Povzdechl si. "Mám ještě jednu otázku. Jak ses cítil, když ti to mamka řekla?"
Podíval jsem se na něj tázavým pohledem. Nebyl jsem si jistý, jestli to opravdu chce slyšet. Tommy mlčel a čekal na odpověď.
"Co si tím dokážeš, když to budeš vědět? Jestli mi na tobě záleží? Jestli jsem se složil?"
Pravděpodobně se lekl mojí reakce a začal zamlouvat: "Co? Ne, nemyslel jsem to tak, jenom jsem myslel-" Protočil jsem očima a přerušil ho.
"Jestli to fakt chceš vědět, nemyslím si, že jsem kdy cítil větší bolest. A taky vztek, hodně, hodně vzteku... a měl jsem o tebe strach. První, co mě napadlo, bylo vykouřit krabičku a zavolat mamce. Ale brečel jsem tak, že jsem skoro nemohl mluvit."
Tommy mi prohrábl vlasy, načež jsme si vyměnili úsměv. Pak se ke mně naklonil a objal mě se slovy: "Nemusíš se bát, už ti nebudu o ničem lhát, nebo něco zatajovat... a neublížím ti, slibuju. Omlouvám se, že ses to musel dozvědět tou drsnější cestou."
Zastavil jsem ho. Ve tváři se mi okamžitě objevil vážný výraz, načež on se odtáhl a mlčel. "Neslibuj."
"Věř mi, vím, co říkám," ujišťoval mě. Měl jsem potřebu mu vysvětlit, proč si vysloveně nepřeju, aby mi něco sliboval. Na druhou stranu jsem si ale říkal, že na něj hned z rána nenahážu svoje vlastní problémy. Měl svých dost a já mu nehodlal motat hlavu.
"Já vím, jenom prostě neslibuj, kay?" pousmál jsem se, abych překryl svoje černé myšlenky.
Očividně jsem ho zmátl. "Jak chceš..." Pokrčil rameny. Jasně, neznal mě jako citlivku. Nikdy jsem nebyl moc na otevírání-se lidem, ani svému nejlepšímu kamarádovi. Na druhou stranu, on a moje mamka věděli nejvíc - ale zdaleka ne všechno.Natáhl jsem k němu ruku a setřel mu šedou šmouhu z tváře. "Přes noc se ti rozmazala tužka na oči."
Jeho výraz se v ten moment změnil v naprosto panický. V okamžiku vyletěl ven z postele a tryskem to vzal rovnou do koupelny: "Ohmůjbože, úplně jsem na to zapomněl!"

Zavřel za sebou dveře. Na rtech se mi, i když nechtěně, začal formovat úsměv. Je roztomilý. A to jsem si nemyslel, že to slovo někdy použiju. Nezbylo mi nic, co bych mohl dělat. Rozhodl jsem se jít si zapálit, stejně si budu muset čistit zuby, až si Tommy sundá ten jeho famózní make up. Vyhrabal jsem se zpod přikrývky a natáhl se na druhou stranu pro cigarety, které ležely na stolku. Vedle nich zrovna zavibroval jeho mobil. Neodolal jsem a podíval se, jaká zpráva mu přišla. Neotevřel jsem ji, jen jsem rychle přečetl, co stálo na displayi.
Bruno: Ahoj, krasavče. Chtěl bych tě znovu vidět a to co nejdřív. Odepiš brzo xx B

Oh. Moje radost najednou vymizela a cítil jsem svoje srdce klesnout. Najednou jsem se cítil o něco prázdnější. Samozřejmě, já a Tommy jsme nebyli oficiálně něco, takže jsem neměl právo žárlit. Teda, právo jsem měl, ale žárlení nikoho nezajímalo. A taky, že jsem nežárlil. Možná trochu. Fuck.
Otráveně jsem si povzdechl a s malým třísknutím ruky do stolku si vzal cigarety. Navlékl jsem na sebe tepláky a zašmátral do kapsy pro zapalovač - a on nikde.
"Fuck," zanadával jsem a prohrabal i druhou kapsu. Oblékl jsem si bundu a začal hledat i v ní. V tom se sunshine vrátil z koupelny, v celé své kráse, bez tužky na oči, ale pořád úžasný.

MATEPřečti si tento příběh ZDARMA!