365/17 - 070 - MOZEK

19 1 0
                         

11.BŘEZEN 2017 - MOZEK

Jedenáctý březen je Evropský den mozku

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Jedenáctý březen je Evropský den mozku. Já ho dneska ctil náležitě. Už ráno, krátce po probuzení, se mi zdálo, že jej mám hodně vypnutý.

Vše začalo přisypáním soli do snídaňového čaje. Já vím, je to bílý, je to sypký,... ale cukr je prostě cukr. V čaji sůl nemá být. A mozek to taky hned pozná.

Dnešní den byl naplánován jako zcela klidný. Bez větších starostí. Měl jsem na něj schovaný v podstatě jeden jediný úkol. Nová sušička je v domě. Je třeba ji zapojit. Než se tak stane, tak jen přehodit dvířka, aby se otevírala na druhou stranu.

Abych svůj mozek příliš nedrásal, rozhodl jsem se prozkoumat návod. Dvanáct kroků se jevilo jako snadná práce, která bude za pár minut hotová.

První nenápadnou překážku mi připravily šroubky. Hlavičky nikoliv klasické, ale s malou hvězdičkou, mi jasně naznačily, že to na obyčejný šroubovák nebude. Naštěstí jsem nářaďový sběratel a tak můj lov na správný šroubovák mohl být zahájen.

Slušně jsem se vyvztekal při nekonečném boji v hledání. Našel jsem i věci, které dávno byly zapomenuty a které mi chyběly v důležité pomoci před měsícem. Najednou se ukáží a tváří se, jako by nic. Ztrestal jsem je nejen nevraživým pohledem, ale opovržlivým odhozením do krabice v koutě dílny. Naštěstí se zadařilo i konečném hledání a tak "Operace dvířka" mohla slavně začít.

MOZEK zpracoval neomylně první obrázky návodu. Šroubky však obrázku neodpovídaly. Na obrázku jich bylo cca o třetinu méně, než ve skutečnosti. Odmontoval jsem tedy ty, co jsem viděl já. Přehodil jsem panty i zamykací mechanismus. Vše se zdálo na dobré cestě. 

První pokus zavřít dvířka mne však vyvedl z omylu... Přehozeno mám, jen nejdou zavřít. Bezva.

Následuje druhý průzkum návodu. Po něm opětovné rozšroubování všeho co sušička u dvířek nabízí. Ejhle, mám tu díl navíc. Ten návod vůbec nezmiňuje. Musel jsem znovu zapojit naplno mozek. Ještě, že jsem tak bystrý a šikovný. Díl jsem umístil do míst, kde zřejmě má být. Slušelo mu to tam.

Druhý pokus zavřít dvířka mne však vyvedl opět z omylu... Přehozeno mám, jen stále nejdou zavřít. Bezva, bezva.

Následuje třetí průzkum návodu. Mozek jasně říká: "Návod neřeš, udělej to po svém!" Vše jsem rozšrouboval, přenastavil, utáhl a hlavně: posunul trochu jinak, než si návod přál.

Třetí pokus zavřít dvířka... JE TO TU! Vítězství člověka nad hmotou. Cca tři hodiny práce, nervů, výkřiků a zahozených kusů nářadí jsou za mnou. Sušička je zapojeno a dvířka má přehozena. Jsem kutil - génius. Evropský den mozku má být na co hrdý.

Vyšťaven jsem ulehl na gauč. Mr.Bean a největší filmová katastrofa v TV. Není lepší oddych pro MOZEK, než právě tenhle film... A ještě si to za tu sušičku náležitě zasloužím.

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat