Part 2

1.4K 87 6

Dolem nga klubi i nates dhe u drejtuam drejt viles.Tani do te merrnim vesh te verteten .Ai ishte dorezuar pas shume torturave te dhimshme.

Dola nga makina dhe u drejtova drejt tek dhoma ime e preferuar.Ajo  ishte nje dhome e zymte , e gjakosur dhe me mjete te cilat mund te te dhuronin tortura nga me te ndryshme.

Kushedi se sa e persona kishin gjetur vdekjen aty dhe sa te tjere kishin ngelur cyryke.Pasi na tregonin te vertetat ne i vrisnim duke iu futur nje plumb kokes.

Hapa menjehere deren e drunjte dhe u futa brenda.Ai qendronte perball meje i perlyer me gjak kudo .Ai ishte dorezuar atehere kur e kishin bere synet , dhe nga dhimbja atje poshte i kishte treguar te gjitha.

Luka mbante ne dore nje thike te madhe dhe te mprehte me shume kujdes , posacerisht per te dhuruar dhimje te medha.Mesa duket kishte qene ai qe e kishte bere synet ate trapin qe lutej per meshire.Haha mendoja se luka mund ti bente gjithcka por synet sme kishte shkuar mendja..

"Mateo ai tregoi gjithcka.Kishte rreth dy vite qe ishte lidhur me mafiet tona rivale qe te na fundostne ne.Ai kishte percjell disa informacione , ku perfshihej e dhe bashkimi yt me mafian ruse."-tergoi luka

"Ne rregull , mund ta vrisni tani."-thashe un

"cfare? ..jo ..joooo"- u degjua zeri i tradhetarit.Njeri prej djemve e qelloi me nje plumb mu ne lule te ballit dhe ai vdiq.Iku dhe nje tjeter tradhetar.

Shkova ne dhomen time dhe fillova te pij nje gote vodka.Pasi mbarova se piri shkova ne shtrat dhe u shtrita , por gjumi nuk me zuri.

Mengjesi

U ngrita nga krevati im dhe shkova menjehere te beja nje dush.Dola nga dushi , vura peshqirin e bardh ne brez dhe u drejtova drejt garderobes.Pasi u vesha hodha parfumin tim dhe shkova tek zyra ime.

Pas nje kohe te shkurter u degjua nje trokitje ne dere dhe hyri nje nga djemte e' familjes'."Mateo , me fal qe po te shqetesoj por kam per te te thene dicka.Zoti Fedrov na njoftoi se bashkimi u krye dhe se deshiron te behet nje feste ne shtepine tone per kete .Motra e zoti Fedrov do te vije sot ketu per festen, ndersa zotieria do te vij pak me vone."

"Motra e Antonit ketu, interesante.Mund te shkosh"

The mafia love  1 BY RESIRead this story for FREE!