Chapter 5

23.9K 667 19

Stála som pred zrkadlom a pozerala som na svoj odraz. Nadišiel môj prvý deň v práci, ktorú som vždy túžila robiť. Zhlboka som sa nadýchla a vydýchla. Pre dnešný deň som zvolila čiernu sukňu s bielym topom a sivým bavlneným svetríkom. Samozrejme nesmeli chýbať silonky a čierne lodičky na vysokom opätku. Vlasy som si nechala rozpustené, no použila som kulmu pre ich mierne zvlnenie. Do svojej béžovej kabelky som si nahádzala najnutnejšie veci a obliekla si svoj svetlohnedý jarný kabát. Otvorila som dvere bytu a vyšla von. Zamkla som ich a prechádzala som po chodbe.

,,Slečna Tara," ozval sa za mnou hlas domovníka. Normálne by som vzala nohy na plecia keby nebol môj nájom vďaka Liamovi zaplatený. Hneď ako dostanem výplatu mu peniaze vrátim. Obrátila som sa na postaršieho zhrbeného pána s jemným strniskom na brade.

,,Pán Sparks," oslovila som ho.

,,Len vám chcem povedať, že ak ešte raz budete meškať z nájmom čo i len jeden deň vyhodím vás odtiaľ. Pochopili sme sa?" opýtal sa, pričom nadvihol obočie.

,,Nebojte sa. Odteraz vám budem platiť načas. Mám novú prácu," milo som sa na neho usmiala.

,,V to dúfam. Snažte sa ju aj udržať," povedal a chvíľu na mňa hľadel. Po chvíli ma pozdravil a otočil sa na odchod. Vydýchla som, otočila som sa a kráčala som ku schodom. Všimla som si Nialla ako vychádza z bytu na konci chodby. Zamykal byt a ja som sa usmiala. Zrejme ide tiež do práce. Pootočil hlavou a pozrel na mňa. Úsmev mu v sekunde ozdobil tvár a zatiaľ čo si kľúče vopchal do vrecka, kráčal smerom ku mne.

,,Dobre ráno," pozdravil pričom mu úsmev nezmizol z tváre.

,,Aj tebe. Do práce?" opýtala som sa a on prikývol pričom sme obaja schádzali dole schodmi.

,,Vidím, že aj ty slečna architektka," rypol do mňa a ja som sa zasmiala.

,,S hrdosťou môžem povedať, že mám namierené do Big Apple," povedala som so širokým úsmevom.

,,Takže si nakoniec podala žiadosť a prijali ťa?" pozrel na mňa na ja som horlivo prikývla.

,,Vlastne tú žiadosť za mňa podal môj brat Liam a takisto im odniesol aj moje návrhy bez môjho vedomia. Som mu vďačná, pretože ja by som sa k tomu asi neodhodlala," nesmelo som sa usmiala zatiaľ čo Niall otvoril dvere bytovky a nechal ma vyjsť prvú. Úsmev sa mi rozšíril pre to gesto.

,,Tvojho brata som stretol. Zdá sa, že máte dobrý vzťah keď pre teba urobil toto," poznamenal pričom sme schádzali schodmi pri paneláku.

,,Liam je skvelý," chválila som svojho brata a usmievala sa pri predstave ako sa zvŕta s loptou na futbalovom ihrisku.

,,Počuj zhodou okolností mám po ceste Big Apple. V podstate okolo neho chodím každý deň keďže to mám po ceste tak ťa môžem odviesť," ponúkol sa a ja som prekvapene nadvihla obočie.

,,To naozaj nemusíš. Pôjdem metrom," mávla som rukou a on sa zamračil.

,,Práve som ti ponúkol odvoz a ty chceš ísť metrom plnom zvláštnych ľudí a zbytočne platiť za lístok?" opýtal sa a ja som na neho len hľadela.

,,Nechcem sa priživovať," mykla som plecom.

,,Nie je to priživovanie. Ponúkol som ti to takže nasadaj do môjho super volva a bez debaty," ukázal na svoje sivé volvo, ktoré som nemohla neobdivovať. Hneď ako budem mať viac peňazí si kúpim auto. Uvedomila som si koľko vecí potrebujem a čo všetko musím urobiť.

Pulse (FF- Harry Styles)Read this story for FREE!