365/17 - 062 - 2K

16 0 0
                         

3.BŘEZNA 2017 - 2K

Teda řeknu vám všem - je to fakt náročné! Mám za sebou úžasných 16,98630137% své roční práce

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Teda řeknu vám všem - je to fakt náročné! Mám za sebou úžasných 16,98630137% své roční práce. Což je zhruba 1/6. A tím pádem mi zbývá "jen" přibližně 5/6...

Že zatím nechápete? Tak já vám to víc poodhalím.

Začal březen. Třetí měsíc roku. Z dvanácti celkově. Dva měsíce jsou za mnou. Uznávám, že trochu ne úplně porovnatelně, protože únor je nejkratší. 

Že stále nechápete? Tak tedy:

Prvního ledna jsem spustil svůj projekt "vodpad". Krutý závazek - každý den = nová kapitola - není snadné dodržet. Věřte mi. Dnes píšu šedesátýdruhý díl. Je šedesátý druhý den kalendářního roku 2017 a já stále svůj závazek držím.

Je zajímavé, že každý den mi dosud přinesl nějaký společný motiv pro mé psaní. A je asi normální, že jsou dny, kdy bych napsal kapitoly tři nebo čtyři. A naopak dny, kdy "lezení z chlupaté deky" je slabý odvar proti pocitu, kdy žádný řádek ne a ne z duté hlavy vylézt.

Je zvláštní, že člověk si vytvoří sám svým rozhodnutím v podstatě jednoduchou závislost. Pro mne by byl teď už večer bez notebooku a psaní jaksi divný. Nejdu spát, pokud nemám splněn svůj "vodpadový" závazek.

Baví mne to. Píšu o tom, co v sobě nosím. O tom, co zažívám. O tom, co mne obklopuje. Přesto bych rád jednou napsal i o tom, jaké pocity zažívá čtenář. Jestli existuje takový, který vydrží všech 365 dní každé ráno číst a nenechá se odradit občas slabým nezáživným textem.

Pár typů na mé věrné čtenáře mám. Z náznaků, narážek či občasných vtípků poznávám, že mám své věrné... ačkoliv i oni, kteří se přiznají, že čtou, tak se i přiznají, že tempo nedrží. Občas vynechají, občas se vrátí a přečtou tři díly najednou. Ale čtou. To mi říká statistika. 

Dneska jsem totiž překonal ve čtenosti metu 2K - mé dílko má 2022 přečtení. 3.března 2017.

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat