《1》

255 29 5
                  

Yazar: SILVERKOOK

Çeviri: Meli

Chapter One: Hope. | Bölüm Bir: Umut.

"Yoongi-ssi! Bir çiçek sepeti için yeni bir sipariş var. Beyaz zambaklar, biraz yeşillik, gümüş şerit!" Yoongi dükkanın karşısından ona seslenen patronunu duyduğunda, o anda bakımını yapmakta olduğu, biraz solgun görünen, zambakları bırakıp önlüğünün cebinden not defterini çıkardı.

"Beyaz zambaklar, biraz yeşillik ve gümüş şerit?" Bir yandan söylenenleri tekrarlarken diğer yandan not aldı ve onay almak için kafasını kaldırdı. Patronu, ona kasanın ardından kafasını salladı ve Yoongi'ye doğru yürümeye başladı.

"Bunun için şimdi endişelenmene gerek yok, bunun üzerinde çalışmaya dükkanı kapattığımızda başlayabilirsin, tamam mı?" Sıcak bir gülümseme sunduğunda Yoongi de ona gönülden bir karşılık verdi.

"Arasseo, noona.*" Sulama kabının içini temiz su ile doldurmadan önce ona tatlıca baktı. Patronu ona gözlerini devirdi. (Ç/N: 'arasseo' bildiğim kadarıyla 'tamam' demek. Noona da abla anlamına geliyor -erkeklerin kendinden büyük kadınlara hitap şekli yani. Muhtemelen biliyorsunuzdur ama ben şeyediyim dedim.)

"Yoongi, kaç kere demem gerekiyor? Bana Yuri diyebilirsin."

"Noonaaa, noonaaaa!" Yoongi bir yandan çiçekleri sularken bağırdı ve şakasına kalçalarını salladı.

"Tam bir aptalsın!" Yuri yanındaki rafa yaslanarak kıkırdadı.

"Ama beni yine de seviyorsun." Gülümsedi ve ellerini önlüğüne silip, sulama kabını rafa geri koydu.

"Bu tartışmaya açık bir konu." Kahkaha attı. Bunun üzerine Yoongi somurttu ve ellerini kalbinin üzerinde birleştirdi."

"Beni kırıyorsun."

"Bir şeycik olmaz, şimdi kasaya git. Burayı ben devralacağım."

Kafasıyla onayladıktan sonra mağazanın ön tarafının yolunu tuttu ve önlüğünü çıkarıp katladı, ardından kasanın üzerine koydu. Çiçekten tacı kafasına oturtmaya çalışırken iç geçirerek pencereden dışarı baktı. Dükkanın önemli ölçüde yoğun olduğu Sevgililer Günü sadece birkaç gün önceydi. Yoongi pek de sosyal biri sayılmazdı, fakat eğer bir müşteri ona Sevgililer Günü'nde nasıl evlenme teklifi edilir konulu beş dakikalık bir açıklama yapacak olsa onu geri çevirmezdi.

Buraya gelen müşterilerin gelme sebebi genelde sevdiklerine bir hediye almaktı ve dürüst olmak gerekirse bu Yoongi'in işini sevme nedenlerinden biriydi. Yoongi her zaman müşteriler içeri girer girmez onlara neyi almaları gerektiğini ve eşlerinin bunun hakkında ne düşüneceğini merak ettiğini söyleyebilirdi.

Aslına bakarsanız Yoongi, birini bu denli çok sevmenin nasıl olduğunu merak etmiyor değildi, ancak müşterilerden anladığı kadarıyla oldukça hoş bir his olduğunu tahmin ediyordu.

Kapının üstünde asılı duran ve yeni bir müşterinin geldiğini müjdeleyen zil çınladı ve Yoongi'yi düşüncelerinden ayırdı.

Kafasını kaldırıp gözlerini içeri giren kişiye dikti. Erkekti, hafifçe uzun bir boyu vardı, açık kahverengi saçlarını bir yana ayırmıştı ve elleri kot pantolonunun ceplerindeydi.

Buradan bakınca sevgilisine hediye almaya gelmiş gibi duruyordu fakat bu düşünce nedense Yoongi'nin üzülmesine neden oldu. Adamın mağazanın içindeki çiçeklerin üzerinde dolaştırdığı gözleri inanılmaz derecede üzgün gözüküyordu. Yoongi, Yuri'nin de fark ettiğini biliyordu, ona attığı bir bakış her şeyi anlatabilirdi. Yuri somurttu ve gözlerini ondan kaçırıp saksılardan birine taze toprak ekledi.

[TR] Flower Boy (YoonSeok)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin