365/17 - 058 - ENERGIE

18 1 0
                         

27.ÚNORA 2017 - ENERGIE

Plný síly, plný elánu

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Plný síly, plný elánu. Tak jednoduše by se dal popsat pocit startu nového týdne. Ačkoliv jsem vyvinul maximum snahy přenést svou energii i na obě naše děti, daly mi obě rázně najevo, ať opustím svůj elán: "Co jsi si šehnul? Je šest ráno a ty tu lítáš nějk naspídovanej..."

Tak a je to. Okamžitě mi tempo kleslo na polovinu. Ten náctiletý slovník mi opravdu dává neskutečně zabrat. Je však pravdou, že mnohdy jejich jednoduchá slovní zásoba, úplně přesně odpovídá skutečnému stavu věci.

Každopádně - pracovní den byl dlouhý až moc. Vše jsem sice zvládl, ale příchod domů za tmy v době hlavních zpráv v televizi hovoří za vše. Rozlámaně jsem usedl do křesla.

"Nějakej zdevastovanej, ne?" přivítala mne ta nejmladší. "Ráno jsi vypadal úplně jinak. Tě někde ždímali ne?" Pokusil jsem se nasadit úsměv a výraz plný energie.

"Jak jste se měly celý den?" přešel jsem do nesmělého útoku. Chrlily na mne jedna přes druhou plno zážitků od školy, přes volné odpoledne a atletický trénink. Jen manželka nějak mlčela. Moribundus byl na ní ještě znát.

"A co ty, Pavli?" pokusil jsem se jí dostat do hry dialogů. "Coby? V práci jsem byla, nákup udělala, večeři máš na sporáku a zítra zase nanovo." Povzdechla a zamířila do koupelny.

Jo, někdy ENERGIE zmízí dřív, než dokáže více pomoci. Při vzpomínce na ranní nadšení jsem si říkal, že stačil den, abych ztratil vše, co jsem o víkendu získal. Zítra je taky den, snad bude líp. 

I když... diář mne děsí - od rána jedna akce střídá druhou. Poslední jednání je pak v plánu na 19.hodinu večer. Už teď vím, že přijdu domů pozdě večer. Jaké to bude? Budu zase vyždímaný jako citrón? Nebo dnešek byl nejhorší z celého nového týdne? A co vy? Taky jste ztratili za pouhý den svůj náboj?

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat