TELMAF/17

43.9K 1.9K 367

(Düzenlendi)


Rüzgar'ın dudakları dudaklarımın üstündeyken gözlerim büyümüş onun gözlerine bakıyordum. O da benim gözlerime bakıyordu. Gözleri ise bana öyle bir bakıyordu ki kelimeler yetersiz. Öpmüyordu ama dudakları dudaklarımın üstündeydi.

Öylece Rüzgar'a bakarken tepki veremiyordum. Veremememin sebebini de bilmiyordum ama artık bir şey yapmalıydım. Sanki onu öpmemi bekler gibi bana bakan Rüzgar'a ise ya istediğini verecektim ya da artık bir tepki vermeliydim.  İstediğini asla ama asla vermeyecektim kesinlikle. Beni öpmesi bile onun hatasıydı. Ona olan güven değilde başka bir şey yok olmuştu içimde.

Güven değildi yok olan bambaşka bir şeydi adını bilmediğim ama Rüzgar'a karşı olan güvenimde komple yok olacaktı. Eğer bu hatayı bana yapmasaydı bir ihtimal vardı. Beni tanıyorsa bunu yapmamalıydı. Onun gözlerine gözümü bile kırpmadan ne tepki vereceğimi bilemez halde bakarken artık tepki vermeliyim.

Elimi kaldırdım ve yanağına koydum. Gözleri bir an ışıldasa da yapacağım şey çok farklıydı. O ışıldamalara bu nasıl yapılırdı bilmiyorum ama yapacaktım. Yanağına koyduğum elimle onun yüzünü yavaşça iterken gözlerinde ki parlama soldu ilk önce. Sonra dudakları ayrıldı benden. Kalbim hızını yavaş yavaş düşürürken Rüzgar'ın gözlerine bakıp

'' Git '' diye fısıldadım. Burada durmamalıydı. Benim yaptığım tepki bile azken bunu anlamalı ve gitmeliydi evden. Rüzgar gözlerini kırpıştırdı sonra yutkundu. İki yanıma koyduğu ellerini çekerken gözleri benim gözlerimde idi. Elim hala onun yanağında iken yavaş hareket etmesi beni zorlarken tekrardan fısıltı şeklinde çıkan sesimle 

'' Git '' dedim. Biraz daha kalırsa şimdiki sakin ben olmayacaktım. Elimi onun yanağından çekerken hala gözlerine bakıyordum. Gözlerinde en çok acı varken hayal kırıklığı da vardı. Şuan o kadar utanmak istiyordum ki. Onun bu bakışları yüzünden kendimi bile öldürmek istiyordum.

Hani olur ya film izleriz adam kızı öper kız karşılık vermez adama tokat atar bağırır çağırır bizde kıza onca küfür ederiz. Şu an kendimi o kız gibi hissediyorum bana binlerce edilen küfür. Bazılarını duyuyorum bile

' neden seni bu kadar çok seven bir çocuğa bunu yapıyorsun ' diyenler var. Kendimi o filmdeki kız yerine koyuyorum da o kız adama tokat atmış bağırıp çağırmıştı ama ben fısıltı gibi çıkan sesimle ' git ' diyordum. Belki bağırsam çağırsam o bu kadar üzülmezdi. Belki de tepki vermemem onu bu kadar üzdü.

Bende bağırsaydım tokat atsaydım aldırmazdı belki ama ben 'git ' diyordum. Belki şuan gözlerinde ki acı benim tek kelimemden kaynaklıydı. İndirdiğim elimi yanımda serbest bırakırken gözümden annem için aklımda ki düşünce için akan gözyaşlarıma birde Rüzgar'ın gözlerinde gördüğüm acının göz yaşları eklendi.

Yanağımdan yaşlar düşerken Rüzgar göz yaşlarımı takip etti. Yanlış anlamamasını umuyordum. Ben onun gözlerindeki acı için ağlıyordum bu sefer ama o yanlış anlamaz yani anlamasın. Onun için ağlıyorum ve kendime sinir oluyorum.

Neden aşık olamadım karşımda ki adama. Neden aşık olamadım şimdi gözümün içine acısıyla beraber bakan adama. Salağım çünkü ben salak. Lanet olsun ki bende olan güven eksikliğinden ilk defa nefret ediyorum. Bir erkek için kendimden bile nefret edebilirim şuan. Onun gözlerinin acıyla bakması gerekmiyordu şuan ama benim sayemde fazlasıyla bakıyordu bu gözler.

Rüzgar gözlerini benden alırken ben hala ona bakıyordum. Rüzgar yanımdan geçerken bu sefer ona bakmayı kestim ve karşımda duran dolaba odaklandım. Bakıyordum sadece görmüyordum ki. Mutfakta tek başıma duvara yaslanmış öylece karşıma bakıyordum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyordum ama kendime binlerce kez küfür ediyordum.

İLK AŞK {TELEFON SAPIĞIM} Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin