1 marca

902 146 42

Autoagresja to działanie lub szereg działań mających na celu spowodowanie psychicznej albo fizycznej szkody, jest to agresja skierowana "do wewnątrz". To pewne zaburzenie instynktu samozachowawczego, który wyraża się tendencją do samookaleczeń, samouszkodzeń zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. 

Jako iż wielkimi krokami zbliża się światowy dzień świadomości autoagresji, chciałabym poruszyć ten problem.

1 marca, tego dnia możemy zakładać na rączki pewne bransoletki.

Bransoletka pomaranczowa- osoba tkwi w autoagresji i potrzebuje pomocy.

Bransoletka biało-pomarańczowa- osoba uwolniła się od autoagresji i pragnie pomóc innym.

Bransoletka biała- osoby nie dotyczy ten problem, lecz rozumie i chce pomóc innym, którzy są dotknięci tym problemem.

Chciałam przekazać Ci, że to bardzo powszechny problem. Może wynikać z problemów psychicznych, emocjonalnych, czy niepowodzeń. Jest to temat tabu, ludzie boją się o tym mówić. Najczęstszą postacią autoagresji jest samookaleczanie.

To dla mnie cholernie trudny temat. Chcę się tym z tobą podzielić. Nie samookaleczam się już, nie, nie. Na pewno nie obsesyjnie, jak robiłam to kiedyś. Ale autoagresja nie zniknęła, nie poszła sobie.

To nie tylko cięcie się. To wyrywanie sobie włosów, drapanie się do krwi, gryzienie nadgarstków, podpalanie skóry. Istnieje też autoagresja psychiczna, to kierowanie do siebie słów, które bolą. Bolą bardzo w serduszko.

Niezbyt umiem pisać teraz z sensem, bo jak już mówiłam, to dla mnie trudny temat.

Chciałam byś napisał teraz w komentarzu serduszko, słowa wsparcia dla osób z autoagresją. Napiszcie w swoich opowiadaniach, nominacjach czy na profilach, że nikt nie jest sam. Ani ty, ani on, ani ona, a nawet ja. Nikt. Wszyscy jesteśmy jednością.

Załóż 1 marca wstążeczkę na rączkę i pomóż smutnym duszyczkom. Uśmiechnij się, przytul i porozmawiaj.

Poczytaj sobie o tym i uratuj świat!!

darknessPrzeczytaj tę opowieść za DARMO!