Chapter 1

31.1K 791 41

Snažila som sa zhlboka dýchať, aby som svoje telo dostatočne okysličovala. Snažila som sa o to, no nedarilo sa mi to. Každé nadýchnutie bolo pre mňa náročnejšie, ťažšie. Srdce mi bilo snáď rýchlejšie ako bolo normálne. Môj pulz som vedela len ťažko určiť. Prečo sa zaoberám týmito banalitami? Už to beriem ako stereotyp. Každé ráno takto behám do práce. To mám namiesto rozcvičky, ktorú som v škole odmietala. Nebola som dievča, ktoré vynikalo, či už v športoch alebo v nejakom cvičení. Telesnú výchovu som v škole trpela a neznášala som ju. Ja a učiteľka telesnej výchovy sme sa nemali radi. Ja a šport sa nemáme radi. Istým spôsobom mi to ani nechýba, ak nerátam tieto "vychádzky" do práce, ktorú absolútne nemám rada. Potrebovala by som kondičku, no človek by si myslel, že za tri mesiace po týchto behoch by som ju už stihla získať. Je vedecky dokázané, že človek sa musí hýbať. Jednoducho musí, lebo ak by nie dopadol by ako väčšina Američanov. Ja nie som tlstá. Moja postava je chudá a moja váha sa v podstate nijako nezvyšuje. Mohla by som jesť fast food aj každý deň, no nepribrala by som. Prudko som zalapala po dychu keď som hádam už po stý krát vrazila do človeka brázdiaceho sa po preplnených uliciach New Yorku. Tento krát to nebol starší pán, ktorý mohol mať aj po sedemdesiatke. Periférne som si všimla dievčaťa v mojom veku, možno mladšie s blond vlasmi. Dostať sa ráno načas do práce v New Yorku je skoro také nemožné ako chodenie po ostrých hrotoch klincov. Priznávam za moje meškanie nemôžu len preplnené New Yorské ulice. Moje večné vyhýbanie sa domovníkovi, vyžaduje isté obete. S nájmom meškám už niekoľko týždňov keďže v mojej práci mi neplatia toľko koľko by som chcela. A teraz na tom budem ešte horšie, keďže ma George určite vyhodí. Zašívam sa v tej neútulnej kaviarni ako čašníčka s biednou mzdou keď mám spravenú vysokú. Môj brat Liam vraví, že ak by som mala odvahu si podať žiadosť o prijatie do práce ako architektka. Mám na to školu, pretože vždy som chcela byť tá, čo navrhuje stavby budov. Určuje ich tvár, miesto, modernú štruktúru. Vždy ma to bavilo a vždy som to chcela robiť. Nie sme stavebne založená rodina. Každý jeden člen je niečo iné. Môj ocko je programátor. Pracuje výlučne s počítačmi vo firme v L.A a mama je kozmetička, ktorá takisto pracuje v L.A. Môj brat je úplný opak mňa. Je športovo založený a jediné, čo ho zaujíma je futbal. Tvrdo pracuje na tom, aby sa dostal do národnej ligy a osobne si myslím, že sa mu to aj podarí keďže na štadióne je schopný aj spávať a ak nie. Spí doma s loptou v náručí. My dvaja s Liamom sme sa rozhodli prísť bývať do New Yorku, osamostatniť sa. Vždy som tu túžila žiť. Žiť v meste nazývanom aj Veľké jablko. Splnil sa mi sen a hoc to nie je veľká sláva, som tu.

Kráčala som u kaviarni už normálnym pomalým krokom, Nevládala som už bežať a uvedomila som si, že už aj tak meškám. Podišla som k dverám a chystala sa ich otvoriť. Zarazila som sa keď som zistila, že sú zamknuté. Skúsila som to ešte pár krát a potom nazrela dnu. Všetko bolo normálne. Všimla som si Jamesa a Miu ako obsluhujú. Vo vnútri bolo plno zákazníkov, no nechápala som prečo sa nedajú otvoriť dvere. Pobúchala som po sklenených dverách keď bol James najbližšie. Zmračil sa a keď si ma všimol pokrútil nado mnou hlavou. Otočil sa a išiel dozadu. Zamračene som sa pozerala dovnútra a dýchala s pootvorenými ústami čím som vytvárala na skle zarosené miesto. Po chvíli sa zozadu vynoril James spoločne s Georgom. Vyvalila som oči a odstúpila som od dverí. Vedela som, že keď ma vymkol bude to veľmi zlé. Nervózne som si prehrabla vo vlasoch keď sa dvere otvorili a vyšiel z nich George. Už pri jeho pohľade, ktorý zdobil ironický úškľabok som vedela, že ma vyhodí.

Začal mi tlieskať a ja som sa nervózne rozhliadala po ulici. Ľudia na nás zvláštne pozerali. Urobí mi hanbu na verejnosti. Hrýzla som si vnútornú stranu líca a pohľadom spočinula na ňom.

,,Tlieskam ti. Dnešným meškaním si učinila nový rekord. Hodina 17 minút a...." odmlčal sa a pozrel sa na hodinky. ,,23 sekúnd," dokončil a pozrel na mňa.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now