365/17 - 053 - SUPER DATUM

17 1 0
                       

22.ÚNORA 2017 - SUPER DATUM

Takové super datum a tak nevyvedený závěr dne

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Takové super datum a tak nevyvedený závěr dne. Ani 22.2. přes mou poslednost a pomyslnou oslavu magické dvacetdvojky mi nezaručilo, že bych měl dnešní den zapsaný ve své mysli pozitivně.

Ráno začalo dobře. I bez budíku jsem se poměrně svěží vyhrabal z postele, abych pelášil cca o hodinu dříve do práce než obvykle.

Hned první jednání přineslo pozitivní zprávy. Říkal jsem si: "Jak by taky ne, je přece super datum - 22.2. :)". 

Další průběh pracovního dne mi však už pozvolna naznačoval, že to úplně ideální den nebude. Nejdříve se ke mě dostane informace, že jaksi kolega v Pardubicích neřeší termíny, že chybí podpis na smlouvě, že včerejší mail neodešel, že ...

No, sled událostí mi sice náležitě napověděl, ale vzhledem k rychlému běhu dalších schůzek a jednání, jsem to ani nijak zvlášť nevnímal. Vidět je to zpětně až teď.

Vrchol pracovního dne mi přineslo úplně poslední jednání, které jsem měl ve svém diáři. Původně dobře připravené podklady nakonec shořely jak papír. 

Přizvaný kolega mne vyvedl z míry už na úvod: "Hele, je zbytečný ztrácet čas vysvětlováním. Já o tom dneska rozhodovat nebudu, nechci, nemám bližší informace." Zaskočil mne. "Počkej, já se přece ještě ani nestačil ani nadechnout ti něco vysvětlit a ty už to odmítáš. Kolegyně má připravený detailní rozbor a ty ještě před jakýmkoliv dalším vysvětlením vše bojkotuješ, že nemáš informace.

Následovala slovní přestřelka, která vše dovedla do cíle dle požadavků kolegy. Nikoliv dle snahy mojí. Kolegyně zcela oněměla. Jo, jo, jsou chvíle, kdy nejde vyhrát.

Nebylo to ale všechno. To hlavní a nejvíc negativní mělo teprve přijít. Při dalším projednávání se provalilo, že nejednáme na rovinu. Někdo jaksi obešel ostatní a pokusil se o změnu pravidel, ještě před samotným jednáním. 

Nedalo mi to. Šel jsem do předem prohrané bitvy: "Hele poslouchej, jestli chceš změnu rozhodnutí, tak ok. Ale řekni nám na rovinu a za sebe, že to má být jinak." vyzval jsem kolegu, o kterém jsem věděl, že své již "odpracoval" ve dnech před samotným jednáním. "Já? Proč já? Dejme hlasovat a je to ne?" Zaskočil mne. "Počkej, to jako chceš tady přede všemi z očí do očí mi říct, že ty nic, ty muzikant?" "Přesně tak! Máš nějaký důkazy? Nemáš, tak rozhodujme podle toho, co tady leží na stole..."

Dusná atmosféra v místnosti dosáhla vrcholu. SUPER DATUM tenhle den, ale tyhle scény mu nesluší. Z očí do očí tu mám faleš, zákulisní hru i hodně silný žaludek v jednom.

Lepší bude to hodit za hlavu. Lepší bude si říct, že za rok touhle dobou to bude už neskutečných 20 let od bájného Nagana. Lepší bude ... Jo, ale jde zapomenout na podraz od toho, komu člověk dřív věřil?

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat