41.Bölüm ✘ PANTER

12.6K 1.1K 181

Multimedya Hilal ve Yusuf.

-

Eğer güneş okyanusa düşseydi okyanus mu kaynardı yoksa güneş mi sönerdi? Bu soruya cevap verebilecek sayısız teori vardı. Benim düşüncem ise ateşten yanaydı. Aksi taktirde buz gibi suyun içerisindeyken çöldeymiş gibi hissedemezdim. 

Neyse ki hala beynimiz az da olsa bir kısmını kullanabildiğimden dışarıdaki seslere de odaklanabiliyordum. Ne kadar süredir aynı pozisyonda durduğumu bilmiyordum ama henüz bir saldırı görmediğime göre Almira benden daha çok şok olmuş durumdaydı. İnce belini daha sıkı bir şekilde sarıp kendime çekerken ciğerlerimin ciddi anlamda acımaya başlaması ile parmak ucum ile zeminden destek alarak havalanmamızı sağladı.

Başımız suyun dışına çıktığında dudaklarımız aralandı ve yerini soğuk bir oksijene bıraktı. Derin bir nefes çekmeden önce Almira'nın bacakları sarkacak şekilde mermere oturmasını sağladım. Yeterince korkmuştu zaten. Seri bir şekilde nefes almaktan başka bir şey yapmadık. Tabii ki de bu sessizlik çok uzun sürmedi.

"Ne yaptığını sanıyorsun sen ya? Nasıl beni havuza atarsın, nası öpebilirsin beni? Seni öldüreceğim." Mermere eli ile sinirden vururken benim dikkatimi başka bir şey çekmişti. 

"Bunlar da ne böyle?" diye kaşlarımı çatarak sorarken parmağımı bacağının üzerinde ki sayısız kesik izi üzerinde gezdirdim. Acele ile katlanmış olan elbisesinin eteğini çekiştirdi ve elimi indirdi. 

"Dokunma bana ya sana ne?" diye bağırırken neredeyse ağlayacakmış gibi çıkıyordu sesi. Bakışlarımı yüzüne çevirdiğimde göz makyajının tamamen aktığını gördüm. Elmacık kemiklerinden boynuna kadar iniyordu siyahlık.

"Bunları sen mi yaptın?" Kumaşın arkasını saydam bir şekilde görebiliyormuşum gibi gözümden silinmemişti o kesikler. Almira'nın bunu yapabileceğine ihtimal vermiyordum ama çok fazlaydı ve şuan gözlerine bakmaktan başka bir şey yapmıyordum. 

"Uzak dur benden." dedikten sonra mermerde geriye kaydı fakat bileklerinden tutarak gitmesini engelledim. 

"Neden canını yaktın bu kadar? Birkaç hafta önce Sude için benzer şeyleri konuşmuşken bunu nasıl yapmış olabilirsin?" dediğimde bıkkınlıkla ofladı. Ellerini yumruk yaparken kaşlarını çatarak bana baktı. 

"Ben yapmadım. Şimdi bırak beni." Sesli bir nefes verirken dudakları titremişti. Ya soğuğa bağışıklık kazanmıştım ya da vücudum tamamen uyuşmuştu. Şuan soğuk dışında her şeyi hissedebilmemi başka bir türlü açıklayamıyordum. Başımı Almira'nın dizine yaslarken gözlerimi kapattım. 

Çaresizlik en nefret ettiğim duyguydu. Her gün yeni bir şeyle öğreniyordum ve durmaktan başka yapabildiğim bir şey yoktu. Sessizlikten başka bir şey yoktu şuan. Ne Almira beni itmişti ne de ben teselli edecek bir şey söyleyememiştim. Bacağının titrediğini fark ettiğimde gerçekten üşüdüğünü anladım ve başımı kaldırarak ona baktım. Bana mimiksiz bir şekilde karşılık vermekten başka bir şey yapmamıştı. En çok yüzüne takındığı bu maskeyi görmeye dayanamıyordum. Acısını yaşamıyordu ve ben ne yapmam gerektiğimi bilmiyordum. 

"Unutturacağım sana her şeyi Almira." dedikten sonra dizine dudaklarımı bastırdım ve merdivenden destek alarak havuzdan çıktım. Küçük kar taneleri usul bir şekilde havadan süzülürken melankolik havamıza soğuktan başka bir etki sağlamıyordu. "Gel buraya hadi üşüdün. Şu dediğin şeyi alıp çıkalım buradan." derken elimi uzattım. Birkaç saniye baktıktan sonra elimi tuttu ve tamamen ayağa kalktı. Dişlerini sıktığının farkındaydım ki aksi mümkün değildi zaten. Şu günden sonra hasta olmadan geçirirsek bu bir mucize olurdu. 

5✘1 Eşittir 1Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin