TELMAF/12

54.7K 2.4K 413

(Düzenlendi)Birinin bana seslenmesiyle gözlerimi araladım. Başımın ağrısı geçmiş ve bu çok iyi bir şey.

'' Hadi yemek yiyelim '' diye bana seslenene baktım yattığım yerden. Selin yengemmiş. Kafamı salladım ve

'' Tamam geliyorum ben '' dedim. O odadan çıkarken yatakta doğruldum. Yatağın yanında ki telefonu alıp saate baktım.  Saat daha sekiz. Akşam yemeğine çağırdılar herhalde. İyi oldu aslında uyandırmaları sabaha kadar uyuyamazdım ve gece kalkardım sonra canım sıkılır filan.

Telefonu bırakıp ayağa kalktım. Banyoya girip elimi yüzümü yıkadım. Saçıma da elimle şekil verdim. Tarayıp acısını çekemezdim şimdi. Odaya geri girdiğimde bir şey fark ettim. Valizim gelmiş. Ne ara geldi ki? Dolabın yanında ki valizin yanına gittim. Üzerimi değiştirsem iyi olur. Valizi kaldırdığımda hafif olduğunu fark edince herhalde dolaba yerleştirmişlerdir diye düşünüp geri yerine koydum. Dolabın kapağını açtığımda kıyafetlerimi gördüm. Ne ara yaptılar ki. Uyurken hiç bir ses duyamamam çok kötü aslında. Kaçırsalar duymam. Veya kaçırdıklarında çok fazla uykum varsa ' yumuşak yatağa koyun beni ' derim.

Yani daha önce kaçırıldım ama kaçırılmadım gibi düşünmek istiyorum ve onları gözümün önünden silmek istiyorum. O yüzden hiç kaçırılmamış gibi düşünüyorum. Kaçırılırken panik yapacağımı sanmam.

Elime eşofman ve tişört alıp dolabın kapağını kapattım.  Üzerimi hızlı bir şekilde değiştirdikten sonra telefonumu elime alıp odadan çıktım. Kızları arasam mı ki. Annemi de aramam lazım. Annem daha önemli.  Yemekten sonra ararım. Şimdi ararsam belki konuşmamız uzun sürer amcama ayıp olmasın. Merdivenlerden normal bir şekilde indim. Kaymak içimden gelmedi ilk defa. Başka zaman normal inmemin sebebi kendimin istememesiydi ama şimdi ilk defa içimden gelmedi. Şaşırdım doğrusu.

Salona geçtiğimde sofra buradaydı. Neden dışarı kurmadılar ki bence hava bugün çok güzel. Zaten yaz ayındayız. Omuz silkip Selin yengemin karşısına sofraya oturdum. Amcam sofranın başında Selin yengem solunda bende sağındaydım.  Amcam bana kısa bir bakış attı. O bakışla aklıma bir çok yeni düşünce geldi. Benden sakladıkları şeyin ne olabileceği düşüncesi yeniden aklımdayken düşünmemeye çalıştım.

Zamana bırak o sana söyler...... Bu lafı ben kendim için demiştim zamanında ve zaman hiç bir zaman benden bir şey saklamamıştı. Belki de en güvenilir şey zamandır. Çünkü senden asla bir şey saklamaz ve her şeyi vaktinde söyler.  

' Hadi yemek ye artık ' diyen ve yine uzun zamandır görüşmediğimiz iç sesime 

' Tamam be ' diyerek tersleyerek cevap verdim. Herkesin iç sesi vardır. Fakat o iç sesini bulmanız gerek kendi içinizde ben hata yapıp buldum. Arada sırada gelir bana ama geldiğinde de kesinlikle ya moralimi bozar ya da düzeltir. 

' Tersleme beni ayrıca istemiyorsan gidebilirim ' diyen iç sesime içimden el salladım ve

' Görüşürüz daha sonra sadece biraz uzaklaş yakında ihtiyacım olacak sana ' dedim.

' Tamam ben buralardayım çağırırsın ' diyen iç sesime kafamı salladım. Kafamı galiba gerçekten sallamış olacağım ki bakışlar beni buldu. Amcam kaşlarını çatmış bana ne yapıyorsun diye bakarken omuz silkip önümdeki yemeği yemeye başladım. Onlarda önüne dönüp yemeye başladılar. Acayip bir sessizlik vardı masa da. Amcam genelde konuşurdu. O da sevmezdi sofrada sessizlik olmasını.

'' Amca '' dedim gülümserken. Ağzında ki yemeğini bitirip

'' Ezgi '' dedi. Neyi var amcamın bana adımla çok az seslenirdi o da sinirli olduğunda. Genelde 'yeğenim' veya ' güzellik ' filan derdi. Şimdi ne yaptım da bana sinirlendi. Kaşlarım çatılırken moralim de bozulmuştu. Derin bir nefes alıp gülümsemeye çalışarak

İLK AŞK {TELEFON SAPIĞIM} Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin