40.Bölüm ✘ SOĞUK SICAK

13.2K 1.3K 207

"Kendini nasıl hissediyorsun?" Başımdaki havlu ile saçlarımı kurularken gülümsedim.

"Harika." dediğimde dudağını büktü.

"Güzel." Cam şişenin içinde olan koyu kırmızı bir ruj çıkardı. Yanına birkaç tane daha makyaj eşyası alıp aynanın önüne gitti. Eğer yanımda Barış olsaydı şu değişik aletleri Türkçeye çevirebilirdim.

"Makyaj mı yapacaksın?" Kaşlarını çatarak bana dönerken dudaklarını birbirine bastırdı.

"Hayır atomu parçalayacağım."

"Daha kolay olsa gerek." derken o yüzüne badana olarak çevirdiğim şeyi sürdü ve pembe top şeklindeki bir şey ile yüzüne dağıttı. Tamam biraz daha konuşursam ucuz bütçeli makyaj kanalına bağlayabilirdim. Saçlarıma bir şekil vermeye çalışırken bugün ne yapacağımızı düşünüyordum. Açıkçası pek bir fikrim yoktu. "Daha önce öyle şeyleri yüzünde görmediğime eminim. Yalnız şuan uzaylıya benziyorsun." derken yüzüne sürdüğü kahverengi şeye tuhaf bir şekilde bakıyordum.

"Yaşımdan büyük görünmem gerekiyor. Bugün seninle çok işimiz var."

"Demek artık bir takım olduğumuzu kabullendin?" dediğimde omuz silkti ve aynaya dönerek badana işine devam etti.

"Sanki başka seçeneğim varmış gibi. Hayatımda senin kadar inatçı birini görmedim yakışıklı."

"Şikayetçi olduğunu söyleyemezsin herhalde." Gözlerini siyaha boyarken aynada bana bakmıştı. Ciddi bir göz devirme bekliyordum ama o sadece dil çıkarıp panda olma işlemine devam etti.

Yaklaşık bir 20 dakika sonra Almira makyajını tamamen bitirdiğini söylediğinde boş boş gezdiğim instagram hesabımdan çıktım.

"Hadi çıkalım artık daha doğru düzgün kıyafetler almalıyız." Telefonu cebime sıkıştırırken yattığım koltuktan doğruldum.

"Ne kıyafe.." derken Almira'yı görmemle sözüm yarıda kaldı. "Sen kimsin?"

"Haha çok komik. Neyse hadi çıkıyoruz geç kaldık." diye yürümeye başladığında bileğinden tuttum ve kendime çevirdim.

"Dur kızım ya nereye gidiyoruz? Olmaz hayatta şu tipinle seni dışarı çıkarmam." Kaşlarını çatarken başını salladı.

"Ne? Düzgün yapamamış mıyım?" derken çantasını karıştırmaya başladı.Gözlerinde koyu bir makyaj ve dudaklarında kızıl bir ruj vardı. Açıkçası yaşından büyük görünmeyi başarmıştı ama bu kadar seksi görüneceğini tahmin etmemiştim. Yok olmaz imkanı yok şu suratı başka kimse göremez.

"Aynen aynen bir kere başında bozukluk vardı kızım. Mesela o rujda ne öyle? Bir insana bu kadar yakışmaz yani. Hani şu ten renginde olanlar var ya, hah bak işte onlar çok yakışır sana." Tabii ki de Almira'yı başka türlü ikna edemezdim. Bana önce emin olamaz bir şekilde baktı ama daha sonra başını olumsuz bir şekilde salladı.

"O renk rujlardan nefret ederim. Gerçekten gidebilir miyiz artık? Beni takip et yakışıklı." diye yürümeye başladığında gözlerimi devirdim.

"Kıskanıyorum tamam mı? En azından o ruju siler misin şimdi?"

"Hayır." diye başını salladı. "Ayrıca ben hep kırmızı ruj sürerim şimdi mi kıskanmak aklına geldi?" Gözlerimi devirdiğimde kafasını ne dercesine salladı.

"Bu kadar dikkat çekici değildin. Her neyse zaten Rusya'dayız değil mi tek dikkat çeken sen değilsindir Rus güzeli."

"Şimdi de gıcık olmaya mı karar verdin?" Gözlerini kısarak bana bakarken bir elini beline koymuştu. Ne dersem diyeyim ikna edemeyeceğimin farkındaydım zaten.

5✘1 Eşittir 1Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin