Velký vánoční výlet

25 5 0
                         

Znáte takové ty filmy, ve kterých se vždycky sejde rodina v poklidu u Vánočního stolu a je to tak roztomilé, klidné a veselé, až je to kýčovité?

Tak a teď si představte pravý opak. Máte?
Hmm a takhle to funguje každý rok o Vánocích v naší rodině.
Sjedou se všichni Weasleyovci ze všech koutů světa a Vánoční svátky trávíme dohromady. Tedy, dohromady... Abych to uvedla na pravou míru. Všechno to začne tím, že mamky a babička se vrhnou na pečení a kuchtění všeho druhu, nebo sedí u čaje a probírají nejnovější události v jejich okolí. To ale nemůže snést otcovská část osazenstva, a tak si většinou zajdou na ohnivou whisky a probírají letošní ročník famfrpálové ligy. "Dětská" část to má složitější:
Vicky a Teddy se pokouší sníst jeden druhého a obávám se, že se blíží čas, kdy tu mezi námi bude pobíhat malý Teddy junior.
Dominique si občas Vicky odchytne a probírají spolu nejnovější módní trendy a snaží se do svých rozhovorů zatáhnout i mě a Rose, ale naštěstí zatím úspěšně unikáme.
Když si Dom odchytne Vicky, Hugo má pro jednou společnost, a tak společně  s Teddym zkouší triky na košťatech a nebo se snaží uchránit dům před demolicí a Jamese s Albusem od smrti.
James a Albus, to je kapitola sama o sobě, ti dva jsou nepoučitelní. Pokud zrovna James nevymýšlí žertíky a Albus nevymýšlí jak je Jamesovi překazit a vymyslet a uskutečnit ještě lepší, tak je to naopak, anebo se snaží navzájem zabít a přitom ještě nejlépe zbořit celý dům.
Já trávím většinu času s Rose, i když je starší než já, skvěle si rozumíme. V našem pokoji je většinu času klid, ale když už je tam hluk tak pořádný...
Naposledy, když u nás byl Scorpius, pokusil se pozvat Rose na rande, ale Rose, než se stihl vyslovit, došlo, co chce říct a chudák blonďáček do konce návštěvy mluvil fistulkou.
Když už jsme ale všichni, nebo alespoň většina z nás, pohromadě velmi dobře se bavíme.
Hrajeme famfrpál, Kouzelnické šachy, dokonce jsme jednou vyskoušeli i mudlovské Člověče, nebo tak nějak.
Ovšem, že spolu děláme i něco jiného, ale to by ten výčet trval do nekonečna.

Opravdu všichni se ale většinou sejdeme až na Štědrý večer u stolu. Tam také následují zajímavé konverzace. James a Albus vyprávějí historky z Bradavic. Teddy pokukuje po Vicky a dospělí na sebe vrhají významné pohledy. Miluju společné Vánoce.
Tehle monolog provází celý můj den, až do večera a když si tesně před ulehnutím odškrtnu čtvereček v mém oblíbeném kalendáři, tentokrát už 23., objeví se na mé tváři vědoucí a přitom tajemný úsměvem a setrvá tam ještě dlouho po tom co jdu spát...

***

,,Je štědrý den!" mám chuť vyjeknout hned po probuzení. místo toho se však v tichosti obleču a snažím se sejít na snídani, tak abych neprobudila Rose, když v tom se ozve celým domem výbuch a já si říkám který z těch dvou blbců zase něco provedl. Vzápětí se ozve:
,,Jamesi, jsi mrtvý muž." a je mi jasné, kdo to byl tentokrát. Běžím do pokoje a už neberu ohled na tichost protože je mi jasné, že ty které neprobudila ta rána, ty můj dupot probudí asi těžko.
Po té co se ocitnu v pokoji, kde obvykle poklidně spí James a Albus, je mi konečně jasné co se to tu dělo. Všude po pokoji je rozprsklý jakýsi zelený sliz a James je Albusem natisklý na stěnu a jeho hůlku má pod krkem.
,,Expeliarmus!" je jediné co vyslovím a Albusova hůlka mi okamžitě leží v ruce, čehož James okamžitě využije a na chudáka vyjeveného a odzbrojeného Albuse se vrhne.
,,A dost." zavelím a oba ztuhnou v pohybu a podívají se na mě a vidí jak na ně mám napřažené ne jednu, ale rovnou dvě hůlky a vyzývám je pohledem, ať si to zkusí trumfnout, nebo ať poslouchají.
,,Tak dobře, vyhrála jsi." řekne James a v vzápětí na to se zatváří znechuceně a ozve se ještě jednou:
,,Já mám tři a ty Albusi?"
Albus zbledne.
,,Já mám pět."odvětí.
,,Výborně ve škole se rozhodne co bude tvůj úkol." řeknu s ďábelským úsměvem.
Abych vysvětlila před nějakým časem jsem se s Jamesem a Albusem uzavřeli sázku, že když zvládnu jednoho z nich dostat do úzkých a to tak že se nebudou moct bránit a pokud ano tak bude velká šance, že je dostanu na lopatky připočítají si bod. Pokud to oni zvládnou u mě tak si bod přidám já. když některý z nás dosáhne 5 bodů musí splnit ve škole něco, co mu uloží druhá strana. To mají za to, že nevěří, že bych je zvládla dostat na lopatky.
,,Tak a teď byste to tu pánové měli zkulturnit."řeknu trochu škodolibě, ale potom mávnu hůlkou a veškerý zelený hnus se vypaří. Ovšem místnost stále vypadá, jako po použití kouzla Bombarda maxima. Otočím se a seběhnu na snídani.

Přijde mi, že se celý den nic neděje na to, že je Štědrý den. Jen jsme si zahráli vánoční famrpálový zápas a pak hráli u nás v pokoji tchoříčky, načež se Vicky s Teddym vypařili po anglicku...
Byla to příšerná nuda až do večera, kdy se Albus s Jamesem vsadili o to, kdo se po večerce dostane do centra Londýna, do nějakého kouzelnického klubu, který jsem neznala a políbí tam víc holek.
Seběhl se to asi takhle:
,,Ty malej smrade, ty jsi ještě ani nebyl v pořádném klubu a radíš mi tu, jak sbalit holku."začal James.
,,No dovol, to že ty jsi Cassanova neznamená, že jsem zaostalej. Ty jsi prostě jen nemocný a zavislý na sexu."nenechal se zahanbit Albus.
,, Co to?" zalapal po dechu James ,,Za to, že jsi impotent nebo gay já nemůžu, tak si tu nevylívej srdíčko. Zajdi si k Mungovi."poklepal si na čelo.
,,Nevím, jak si na ty tvoje dedukce přišel a ani to vědět nechci, kdoví co jsi při tom s kým dělal. Jestli jsi tak naspeedovaný můžeme se vsadit, pak se dokáže, kdo je tu nemocnej."ohradil se okamžitě Abe.
,,Nechceš vědět? Ale já se rád podělím. Zrovna mi seděla jedna Nebelvírka na klíně a říkala mi, jak jsem úžasný. Hmmmm, sázka zní dobře. Takže, kdo políbí víc holek z jiné koleje než z té svojí vyhrál. Kde? Tam, kde já chodím vždycky. Nebo se bojíš?"reagoval James.
,,Já? Ani náhodou... Ujednáno." řekl Albus a podali si ruce.
,,Lily? Budeš nám soudcovat?"otočil se na mě James.
,, Tak jo jdu do toho, ale pokud někdo na něco přijde berete všechno na sebe, jasné?"souhlasila jsem po krátké úvaze o následcích.
Tak tehle večer ještě bude zajímavý...

Zbytek večera proběhl podle oblíbeného a klidného, každoročního scénáře. Jedli jsme, pili, smáli se, hráli hry, zpívali a užívali si svých rodin. Na tu chvíli se dokonce zdálo, že všechny spory, co jsem kdy mezi sebou měli jsou zapomenuty. To bylo opravdu kouzlo Vánoc.
Ovšem ta pravá zábava měla nastat až po večerce. Chvíli po této myšlence jsme byli posláni na kutě. Bylo mi jasné, že kluci se přemístí hned, jak to bude možné, a tak jsem přišla k nim do ložnice, co nejdřív to šlo. Už jsem tam našla jen Jamese, který na mě očividně čekal, protože věděl, že jsem tam nikdy nebyla a tudíž se tam můžu asi těžko dopravit. Hned, jak jsem přišla mě popadl za ruku jen mávl hůlkou a já ucítila známé trhnutí mým ubohým, přejezeným žaludkem. A tak začalo moje úžasné vánoční dobrodružství...

Ahooj všichni, co to čtete. Jen se chci omluvit, protože kapitola je trochu delší než je povolené, ale já se fakt snažila, a i tak jsem ji ukončila vpodstatě v polovině. Takže doufám, že jste si ji užili a neukamenujete mě za to, že jsem to usekla v tak dobré části. a doporučuju shlédnout video nahoře, protože pokud máte alespoň ucházející znalosti angličtiny, tak se opravdu pobavíte.
Jinak doufám, že mi nové téma nedonutí přerušit tuhle dějovou linku, protože ta párty bude stát za to.
Takže mějte se co nejhůř a loučí se s Vámi váš šílený kloboučník Kája

Tell me a secret... |HP FF|Zde žijí příběhy. Začni objevovat