365/17 - 036 - VYSAVAČ

27 2 0
                         

5.ÚNORA 2017 - VYSAVAČ

Jsou vynálezy, které změnily svět

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Jsou vynálezy, které změnily svět. Jsou vynálezy, které posunuly celou společnost. Jsou vynálezy, které milují ženy. A jsou vynálezy, které já osobně nenávidím!

"Vynalezení vysavače bylo převratnou událostí. Lidé odnepaměti používali pro úklid košťata. Pokud by se v domácnostech nezačalo objevovat čím dál tím více textilií, možná bychom u košťat..." našel jsem tento komentář na internetu.

Já nevím, jak vy, ale koště mi vůbec nevadí. Zato VYSAVAČ je pro mne peklo, jen co tu plastovou mrchu vidím. Možná, že jsem si k němu vztah vytvořil v mládí. 

Sekat kosou, sušit seno, krmit králíky, kácet stromy včetně dolování pařezů,... to vše byly činnosti na našem, jak vždycky říkal táta "gruntu", které čas od času musel syn podstoupit. Ačkoliv vše fyzicky i časově náročnější, tak to na mne nezanechalo stopy, jako je právě vysavač.

Bez mučení přiznávám, že ani takové mytí nádobí není můj nějaký životní šlágr, ale pokud bych měl cokoliv z domácích prací vzpomenout a vyzdvihnout, najdu tohle jedno jediné slovo.

Dnes jsem si jeho přítomnosti užil dosyta. Poklidnou neděli tak trochu ovlivnilo a nasměrovalo pošmourné počasí. Obleva, šedá obloha, sem tam mrholící mrak - to nebyla zimní idyla z minulých dní. A tak doma nemohlo nastat nic jiného, než snaha o úklid. 

Dokud jsem bojoval s koupelnou, umyvadlem a vanou vystačil jsem si s hudebním doprovodem z nalezeného CD mého mládí a nijak se nestresoval. Sice jsem si to neužíval, ale při pomyšlení na závěrečný úklid se strojem, který nechci ani vidět, mne držel trpělivě s hadrem a voňavými saponáty.

Asi moje "nehrnutí se k vysavači" vycítila na dálku starší dcera. "Tati, tak kdy už to vyluxuješ? Já ho potřebuju nahoru a ty se k tomu nějak nemáš." No jo, pořád, tak jo, pomyslel jsem si a zkousl zuby. 

Teď, když tu píšu už to mám za sebou. Ale řeknu vám, to byla teda neděle. Nemám rád vynález z roku 1901!

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat