Bazı Şeyler

11 4 0
                  

  İlk kez üçümüz bir araya geldiği zaman.

Bir akşam üstü.

İçerideki balodan sıkılmıştım. Kimsenin olmadığı havuza gelip kenarına oturdum. Bacaklarımı daldırınca beyaz tül eteğimin uçları ıslandı, aldırmadım.

Aniden arkamdaki kapı açıldı ve arkamı döndüm. Bir adam; saçları darmadağın, alnında boncuk boncuk ter, bordo  ceketi ve elinde bir fotoğraf makinesi... Havuzun diğer ucuna koşuyor ve gözlerim aralıklı dudaklarına takılıyor. Tanıyorum onu ama nereden?

  Ardından kardeşim geliyor.  Adamı kovalıyor! Ne olduğunu anlamadan kalkıp peşlerine düşüyorum.

"Alaska!" diyorum.

  Adam bana bir bakış atıyor koşusunun arasında. Ve rastgele kapılardan giriyoruz.

Merdivenlerdeyiz.

Gökdelenin katlarını nefes nefese çıkıyoruz. Önde dağınık adam, arkasında Alaska ve en arkada ben yani Akasya.

Bacaklarım yanıyor. Bizden başka  kimsenin olmadığı merdivenleri artık koşarak tırmanmıyoruz. Trabzanlarla çekiyoruz kendimizi bir üst basamağa. Ama kimse pes etmiyor.  Yukarı çıkıyoruz, en yukarı.

"Ver...onu bana!" diyor Alaska.

"Neyi?!" diye bağırıyorum.

"Sen değil, sen!" diyor. Bir üst kattaki adama bakıyorum.   Elindeki fotoğraf makinesini bize gösteriyor ve geri indiriyor ama bize bakmıyor. Sadece merdivenleri tırmanmaya devam ediyor.

Zirvedeyiz.

Alaska'ya yetişiyorum. Bir adım arkasında nefesimi düzenlemeye çalıyorum. Adam en uçta, arkasını dönmüş duruyor. Esen rüzgar saçlarını daha çok karıştırıyor. Fotoğraf makinesini omuz hizasında bize çeviriyor ve deklanşörü patlatıyor. Sonra başını çevirip göz ucuyla bize bakıyor.  Yüzünde zaferi çağrıştıran bir gülümseme var. Elini 'hoşçakal dercesine sallıyor.  Ve adam kendisini aşağı atıyor.

Nefesim kesiliyor.

Alaska yavaş adımlarla adamın atladığı  yere gidiyor. Aşağıyı görmeye korkuyor fakat cesaretli. Bakıyor ve aniden bana dönüyor.

Sadece "Akasya." diyor.

...

Uyanıyorum.

Bir dakika...

Uyuyor muydum?

...

Hayır, kesinlikle uyumuyordum.


Devamı gelecek...

Gülirana
👣🎩

SON PROVA Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin