365/17 - 027 - DÁLNICE

30 2 0
                       

27.LEDNA 2017 - DÁLNICE

"Výzkum kanadských vědců odhalil, že lidé, kteří žijí v blízkosti dálnic, trpí častěji demencí

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

"Výzkum kanadských vědců odhalil, že lidé, kteří žijí v blízkosti dálnic, trpí častěji demencí." Přečetl jsem si v novém čísle časopisu 100+1. Tak vám nějak nevím. Za dnešek mám pocit, že jsem potkal samé lidi od dálnic.

Už ráno u snídaně mi redaktorka v televizi přišla jak "člověk od dálnice". Sportovní zprávy uvedla informací o naší nové nadějné české dvojici "Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn". Mladý Saša naštěstí mluvil plynulou češtinou, tak mi jen jejich jména vyloudila příjemný ranní úsměv na tváři. Zprávy pokračovaly basketbalem a soubojem dvou českých reprezentačních hvězd Jana Veselého a Blake Schilba. Čech jak poleno Blake dává zásadně rozhovory v angličtině. "Czechia is my home..."

Svět se kolem nás mění, ani nevnímáme jak. Potom stačí jedny zprávy a hle, je to vše jinak.

Následoval rozbor, který musel snad mít základ přímo na dálnici. Básník Jiří Žáček si dovolil napsat poezii: "K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky, aby se pěkně usmály na toho, kdo je malinký. Aby nás měl kdo pohladit a povědět nám pohádku. Proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku." Několik odborníků a hlavně odbornic vynáší soudy. Básník je genderově zaujatý a nevyrovnaný. Narušuje vývoj našich budoucích generací. Pan Žáček to fakt přehání: z holky má být matka! To je mi drzoun...

Svět se kolem nás mění, ani nevnímáme jak. Potom stačí jedny zprávy a hle, je to vše jinak.

Odpoledne po práci jsem sedl do auta a vyrazil k holiči. Kštice už narostla natolik, že jsem si řekl, že je třeba se nechat tzv. omladit. Mechanicky jsem zapnul rádio a měl "štěstí". Zprávy. Další o lidech od dálnic. Obvodní soud pro Prahu 10 zprostil Střední zdravotnickou školu v Ruské ulici žaloby z diskriminace somálské dívky. Ta tvrdila, že jí škola zakázala nosit šátek, čímž ji nepřímo diskriminovala. Ombudsmanka Šabatová je teď nešťastná. Somálku zastupoval pan Ruml. Zatím marně, ale dle jeho slov to takto nenechají. Ještěže chudák holka nepřišla do našeho školství v 80.letech, když jsem vyrůstal já...

Svět se kolem nás mění, ani nevnímáme jak. Potom stačí jedny zprávy a hle, je to vše jinak.

A vlastně i v práci se mi lidé od dálnice dnes připomněli. Změnily se zákony. Je třeba dbát na noční klid. Po půlročních peripetiích městské zastupitelstvo našlo shodu a odsouhlasilo si změnu příslušných vyhlášek, aby vyhovělo liteře zákona. Na veřejnosti bylo třeba množství debat, rozborů a vysvětlování. Ale zvládli jsme to. Příběh však jen tak nekončí. Odborník úřednický ze státního dozoru neváhá a říká: "To musíte změnit, tohle není správné. To je diskriminační. To je proti ochraně občanů. Proti právu na noční klid." Ptáte se co? Prý v areálu kempu mít noční klid až od půlnoci je špatně. Hybaj do stanů, sfoukněte svíčky i ohniště, schovejte kytary a v deset večer spát a ticho!

Začíná mne to vše kolem mne děsit. Možná by měli zakázat dálnice.

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat