Piknik

513 61 24

Eda Betül'ün hamile olduğunu Chen'e söyledikten sonra birlikte Betül'le Sehun'un yanına gelmişlerdi. Çok geçmeden yanlarına Chanyeol ve Emel de gelmişti. Emel de Chanyeol'a Betül'ün hamile olduğunu anlatmıştı. Sehun partideki insanlara bakarken birden gözlerin onda olduğunu hissetmesiyle teker teker Betül, Chanyeol, Emel, Eda ve Chen'e bakmıştı.

(Sehun): Ne var?

diyerek tekrar tek tek hepsine bakmıştı. Gülümsüyor ve Sehun'a bakıyorlardı. Saçlarını düzeltip Betül'e bakmıştı. Betül diğerlerinden daha farklı şekilde utanarak bakıyordu. Yani bunu Sehun anlamıştı.

(Sehun): Betül?

Sehun Betül'ün yanına giderek ellerinden tutmuştu.

(Sehun): Aşkım bana söylemek istediğin bir şey mi var?

diyerek Betül'ün gözlerine bakınca Betül kızararak gülümsemişti.

(Betül): Evet... Baba oluyorsun

demesiyle Sehun gözlerini kırpıştırarak bakmaya başlamıştı. Herkes bir tepki beklerken hiç bir şey yapmamıştı. Öylece Betül'ün elini tutmaya devam ederek gözlerinin içine bakıyordu.

(Betül): Sehun? iyi misin?

(Sehun): Ben.. baba?

diyerek eliyle kendini göstermişti. Gözlerini kocaman açarak Betül'e bakıyordu. Betül de evet anlamında kafasını sallayınca birden suratında kocaman bir gülümsemeyle Betül'e sarılmıştı. Ardından "Baba oluyorum!" diye bağırmasıyla partideki herkes susmuş onlara bakmaya başlamıştı ve birden tebrik etmek amacıyla alkışlamaya başlamışlardı. Betül Sehun'a sarılırken arkası partideki lere dönüktü arkasına dönmek de istemiyordu zaten yeterince utanmıştı. Sehun bir eliyle partidekilere el sallayıp tekrar Betül'e sarılmıştı...

Parti bittikten sonra gelenler hem yeni markayı tebrik ederken hem de Betül ve Sehun'u olacak bebekleri için tebrik ediyordu.

Herkes gittikten sonra parti alanında sadece Exo üyeleri, kızlar ve bir kaç çalışan kalmıştı.  Exo da, Betül ve Sehun'u tebrik etmişti.

Lay Eda otururken birden Eda'yı parmağıyla göstermişti.

(Lay): Hey sen buraya gel ve bana sarıl

Herkes Lay'e bakınca hemen gülmeye başlamışlardı. Eda Chen'le barıştıklarında bu şekilde yapmıştı..

<<Flashback>>

Chen'le Eda bahçede barıştıktan sonra önce Chen eve girmişti. Betül, Sehun, Emel ve Chanyeol Chen'in kızarmış gözlerini görünce hiç bir şey diyememişlerdi. Ardından Eda bahçe kapısından girdiğinde herkes halâ Chen'e  bakıyordu. Eda da ona bakmaları için eliyle Chen'i göstererek konuşmuştu.

(Eda): Hey sen!

Birden Eda'ya şaşkın şaşkın bakmışlardı.

(Eda): Buraya gel ve bana sarıl.

Chen ayağa kalkıp yavaş adımlarla bir şey söylemeden Eda'nın yanına gitmişti ardından birbirlerine sıkıca sarılmışlardı. Hâlâ bir şey anlamayarak şaşkın şaşkın Eda'ya ve Chen'e bakmaya devam ettiklerinde Chen birden Eda'yı kucağına alıp onlara doğru dönmüştü.

(Chen): Biz barıştıık

(Betül): Aaa sonunda

Diyerek alkış çalmıştı. Hepsi sevinip gülümseyerek Chen'e ve kucağındaki Eda'ya bakarken Chen merdivenleri çıkıp Eda'nın odasına koşuyordu...

Hayran Aşkı (Cheda)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!