365/17 - 013 - PARASKAVEDEKATRIAFOBIE

52 2 0
                         

13.LEDEN 2017 - PARASKAVEDEKATRIAFOBIE

LEDEN 2017 - PARASKAVEDEKATRIAFOBIE

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Tak se přiznejte. Jaký jste měli ten dnešní den? Třináctého pátek? Je hodně úsloví, ale právě tohle přežívá staletí a je stále hodně těch, co na jeho moc věří.

Já to tak nemám. Obecně moc pověry na můj život vliv nemají. A konkrétně právě pátek 13. je pro mne spíše příběhem fascinujícím. Ne každá pověra má v sobě ukryto tak velké tajemno, jako spojení tohoto data a zánik řádu Templářů. Doporučuji nastudovat historickou literaturu (stačí si najít 13.10.1307) anebo chcete-li si ono tajemno trochu víc zaobalit, tak Dan Brown či Steve Berry vám ve svých románech jistě nalijí s tímto datem dostatek "čistého vína".

Pracovně byl ale dnešní den takové malé "předpeklí", takže by bylo vhodné i vše na toto nevšední datum svést. Už ranní cesta do práce plná ledu, dávala tušit, že podvečerní oblevička v kombinaci s nočním mrazíkem nám udělali slušný základ pro nový den. Samozřejmě to jakoby ruku v ruce některým lidem ubralo mozek. Je až k úžasu, jak hodně lidí v lednu překvapí náledí. Nadávek jsem za ten den slyšel bezpočet. Až si říkám, vždyť ty samí lidi chtěli zimu? Věděli v době, kdy si to přáli, co je vlastně vůbec zima? Že sníh studí? Klouže? Jsme to národ nespokojenců, jen co je pravda. A to ještě žiju ve městě, kde extrém ani snad nejde zažít.

Komunikovalo se mnou hodně lidí. Záměrně píšu komunikovalo, protože se vlastně ani nedá říct, že by mluvilo. Osobně za mnou nepřijde nikdo, telefony už se používají jinak. Někdo volí Mail, někdo SMS, někdo Messenger, někdo Facebook a ty "nejodvážnější" - ty vzkazují své nespokojenosti po druhých. Pokud bych dnešní den vnímal jen takovýma očima, tak by se to celé dalo označit jako "konečná - game over". Naštěstí mám kolem sebe lidi, které mi dokáží den vždycky obrátit na tu lepší stranu.

Jen si to zkuste sami - vezměte tužku a papír a napište si jména těch, co vám dnes udělali radost třeba nějakou drobností, nebo jen tím, že se vám ozvali.

Já to měl dnes opravdu bohaté - od rána chronologicky: Robert, táta, máma, Pražmen Tomík, manželína, Japonka Iwabushi, Klárka, obě moje děti, Míša, oslavenec Martin, Kamílek, Jana... a všichni mi udělali radost. No tak to přece ten den nemůže být zakletý!

A navíc: nevím jak vy, ale já nemám PARASKAVEDEKATRIAFOBII!

365/17Zde žijí příběhy. Začni objevovat